Pasaules hokeja čempionāta spēle Šveice - Čehija. Skan Čehijas himna

Hokejs

Zīmju valodā. Pasaules čempionāts hokejā. Studija un fināli

Pasaules hokeja čempionāta finālspēles Šveice - Čehija epizodes

Čehijas hokejisti pēdējā trešdaļā pieveic Šveici, izcīna pasaules čempionu laurus. Spilgtākie mirkļi

Mājinieki Čehijas hokejisti svētdien Prāgā ar 2:0 uzvarēja Šveices izlasi pasaules čempionāta finālā un izcīnīja zelta medaļas. Pasaules čempionu laurus čehi nebija ieguvuši kopš 2010. gada, bet Prāgā pēdējoreiz triumfēja 1985. gadā vēl kā Čehoslovākijas izlase.

Izšķirošos vārtus čehi guva pēdējās trešdaļas vidū un mača izskaņā vēl iemeta ripu tukšos vārtos.

Čehijas izlase pirmajā trešdaļā vairāk uzbruka, bet enerģisku pretsparu izrādīja Šveices hokejisti, abām komandām cenšoties nepieļaut kļūdas, kas dotu labas iespējas pretiniekiem. Teicami darbojās abu komandu vārtsargi, un spēku samērs līdzsvarojās otrajā trešdaļā, Šveices izlasei spējot turēt līdzi mājinieku fanu skaļi atbalstītajiem čehiem.

Čehi gūst uzvaras vārtus

Pēdējās trešdaļas vidū Davids Pastrņāks guva vārtus, kas izšķīra mača likteni. Noslēdzot čehu saspēli, mērķi sasniedza Pastrņāka patāls un spēcīgs metiens no iemetiena apļa tukšā vārtu stūrī.

Ripa nonāk tukšos Šveices vārtos

Centienos panākt neizšķirtu, šveicieši pēdējās pāris minūtes spēlēja bez vārtsarga, aizstājot Leonardo Dženoni ar laukuma spēlētāju. Līdz spēles beigām bija vēl 19 sekundes, kad Davids Kampfs ieraidīja ripu tukšos vārtos.

Čehijas izlase saņem pasaules čempionu kausu

Šveices izlase ceturto reizi nopelnīja sudraba godalgas, bet arvien ne reizi nav spējusi izcīnīt čempionu titulu.

Par čempionāta vērtīgāko spēlētāju (MVP) nosauca Šveices uzbrucēju Kevinu Fialu, kurš astoņās spēlēs guva septiņus vārtus un sešreiz rezultatīvi piespēlēja. Rezultatīvāko spēlētāju topā Fiala ieņēma otro vietu aiz ASV hokejista Meta Boldija, kurš guva sešus vārtus un astoņas reizes piespēlēja.

Iepriekš svētdien cīņā par bronzas medaļām Zviedrijas hokejisti pārspēja Kanādas valstsvienību.

Pusfinālos sestdien čehi bija pārāki par Zviedrijas izlasi, savukārt šveicieši uzveica līdzšinējos čempionus Kanādas hokejistus.

Latvijas valstsvienība čempionātu noslēdza grupas kārtā un kopvērtējumā ieguva 9. vietu.