Pasaules čempionāts hokejā. Pusfināls. Zviedrija - Čehija spēles epizodes

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. Pusfināls. Kanāda - Šveice. 0:1

Pasaules čempionāts hokejā. Pusfināls Zviedrija - Čehija

Čehijas hokeja valstsvienība pārtrauc Zviedrijas uzvaru sēriju un sasniedz finālu. Spēles spilgtākās epizodes

Hokeja svētki Čehijā tuvojas kulminācijai, un vēl sestdien jānoskaidro, kuru valstu izlases spers soli tuvāk čempionāta zeltam. Lielu soli pretim čempiona titulam sestdien pusfinālā spēra mājiniece Čehija, kas ar 7:3 aizraujošā spēlē uzvarēja līdz šim bez zaudējumiem spēlējušo Zviedriju.

Spēle sākās ar Adriana Kempes noraidījumu, un zviedri jau no paša sākuma bija skaitliskajā mazākumā. Taču čehiem skaitlisko pārsvaru realizēt neizdevās. Iniciatīvu pārņēma Zviedrijas izlase, un jau ceturtajā minūtē izvirzījās vadībā - rezultātu atklāja Markuss Johansons.

Zviedrija atklāt spēles rezultātu

Revanšs nebija ilgi jāgaida - snaiperis Dominiks Kubalīks tika pie ripas vārtu priekšā un raidīja to Filipa Gustavsona sargātajos vārtos.

Kubalīks panāk 1:1

Prieki nebija ilgi - pēc 20 sekundēm Markuss Pettersons atkal izvirzīja Zviedriju vadībā.

Zviedrija atkal vadībā

Spēles desmitajā minūtē Čehijas līdzjutēji varēja gavilēt - Davids Kampfs izlīdzināja rezultātu - 2:2.

Čehija panāk neizšķirtu 2:2

Otro trešdaļu abu komandu spēlētāji iesāka diezgan piesardzīgi. Taču Ondržejs Kaše  izmantoja izdevību, un raidīja ripu tukšā stūrī, izvirzot Čehijas valstsvienību vadībā ar 3:2.

Čehija izvirzās vadībā ar 3:2

Čehi turpināja aktīvu hokeju, un pēc brīža skatītāji teju vai eksplodēja, jo Martins Nekass atkal spēja apspēlēt Gustavsonu un panākt 4:2.

Čehija panāk 4:2

Pēc dažām minūtēm rezultāts uz tablo jau bija 5:2 Čehijas labā - otros vārtus šajā spēlē guva Kubalīks. Pēc pieciem ielaistiem vārtiem Zviedrijas izlases treneru korpuss nolēma mainīt vārtsargu, dodot iespēju sevi pierādīt Samuelam Ersonam.

Kubalīks izceļas ar otro vārtu guvumu spēlē

Zviedri gan nenokāra galvas, un Joels Eriksons samazināja vārtu starpību, panākot 3:5, un ar šādu rezultātu arī noslēdzās otrā trešdaļa.

Zviedrija samazina vārtu starpību

Arī trešajā trešdaļā turpināja dominēt čehi. Lukāšs Sedllāks perioda sestajā minūtē panāca jau 6:3.

Sedlāks panāk 6:3

Ja vēl zviedriem bija cerības atspēlēties, tad tās sagrāva Sedlāks sešas minūtes pirms spēles beigām, gūstot Čehijas izlases labā septītos vārtus. Zviedrijas izlase nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. 49 sekundes līdz spēles beigās komandas nopelnīja abpusēju noraidījumu. Taču rezultāts uz tablo vairs nemainījās, un spēle noslēdzās ar 7:3.

Spēles spilgtākās epizodes

Čehijas izlase grupu turnīrā piedzīvoja divus zaudējumus, atzīstot Šveices un Kanādas pārākumu, bet ceturtdaļfinālā ar 1:0 uzvarēja ASV valstsvienību.

Zviedrijas izlase šo turnīru līdz šim aizvadījusi bez zaudējumiem, un ceturtdaļfinālā gan tikai papildlaikā ar 2:1 uzvarēja kaimiņvalsts Somijas valstsvienību.

TIEŠRAIŽU PIEEJAMĪBA

LSM.lv hokeja video tiešraides autortiesību noteikumu dēļ ir pieejamas Latvijas teritorijā.

Ja esat Latvijas pastāvīgais iedzīvotājs un atrodaties kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, varat tiešraides skatīties portālā REplay.lv, autorizējoties ar eParaksts vai SMART-ID.

KONTEKSTS

Medaļu ieguvēji Prāgā kļūs zināmi finālspēlēs svētdien, 26. maijā. Latvijas izlase ceturtdaļfinālu nesasniedza un ar izcīnītu 9. vietu jau ir atgriezusies mājās.