Hokeja čempionātā pēdējās pārmijas: pusfināli noteiks zelta medaļu pretendentus

Vairs tikai četras komandas uzkavējas pasaules hokeja čempionātā Čehijā, kur turnīra pēdējās divās dienās atlicis izšķirošajās cīņās sadalīt godalgu klāstu. No pērnajiem medaļniekiem ierindā pusfinālā ir vien pašreizējie titula īpašnieki kanādieši, kas uz vietu zelta finālā pretendē piekto gadu pēc kārtas. 

Sestdien pirmajā pusfinālā Prāgā plkst. 15.20 spēli sāks Zviedrijas un Čehijas izlases, bet Kanādas un Šveices duelis startēs plkst. 19.20. Abas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.

Kanādieši pret Šveici lūko noturēt zelta ceļu

Ceturtdaļfināla cīņās kanādieši izcīnīja komfortablāko uzvaru, ar 6:3 pārspējot slovākus un apliecinot vispusīgu jaudu uzbrukuma līnijā, vārtus gūstot pieciem spēlētājiem. Kanādas uzbrukuma līderis ir Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Bufalo "Sabres" spēlētājs Dilans Kozenss, kurš pretinieku vārtsargus pārspējis astoņas reizes, kā arī iekrājis divas rezultatīvas piespēles. Ne tā drošākā pozīcija Kanādas izlasē ir vārtsargs - Džordans Biningtons sešās spēlēs ir atvairījis 87% metienu, kas turnīrā viņu ierindo krietni aiz TOP10.

Tikmēr šveicieši vietu četru spēcīgāko komandu vidū nodrošināja ar uzvaru 3:1 pār Vāciju, pēdējo ripu iemetot tukšos vārtos. Tieši Šveices sastāvā ir čempionātā rezultatīvākie spēlētāji, ja skaita tikai komandas, kas turpina cīņu. Gan Kevins Fiala, gan Niko Hišīrs ir iemetuši pa sešām ripām un pa piecām reizēm rezultatīvi piespēlējuši. 

Šveices un Kanādas izlases tikās jau grupas kārtā, kur kļavlapas zemes hokejisti bija pārāki ar 3:2.

Kanādieši vēl nav zaudējuši nevienā spēlē, un pretendē pirmo reizi kopš 2015./2016. gada uzvarēt divos pasaules čempionātos pēc kārtas. 

Ja kanādieši cenšas iet pa pērn iemītu taku, tad Šveices izlase pusfinālos nav spēlējusi kopš 2018. gada, kad nopelnīja sudraba godalgas. Viens no šveiciešu panākuma stūrakmeņiem ir vārtsargs Leonardo Dženoni, kurš piecās spēlēs ir ielaidis tikai septiņas ripas, tverot 92,5% metienu. Šveiciešiem līdz šim ir labāk veicies vairākuma realizēšanā (29,4%), turpretim Kanādas rādītājs ir manāmi pieticīgāks (22,2%). Spēlējot mazākumā, necik labi nav klājies nedz Šveicei, nosargājot savus vārtus 67,8% gadījumu, ne Kanādai (77,7%). 

Čehijas aizsardzības bastioni pret Zviedriju

Vienīgā komanda no Latvijas izlases pārstāvētās grupas pusfinālā ir Zviedrija, kas priekšsacīkšu kārtā nezaudēja nevienu punktu, savukārt ceturtdaļfinālā pagarinājumā ar 2:1 pārspēja somus. Zviedri 2018. gadā finālā uzvarēja Šveici, bet kopš tā laika līdz medaļu cīņām ne reizi nebija tikuši.

Līdzšinējās astoņās spēlēs Zviedrijas izlase ir ielaidusi tikai 10 vārtu, kas vedina domāt par gaidāmo maču pret čehiem kā mazrezultatīvu cīņu. Čehijas izlase ceturtdaļfinālā spēja nosmacēt un atstāt sausā līdz tam jaudīgo ASV izlases uzbrukumu, bet uzvaras gūšanai mājiniekiem pietika ar vienu vārtu guvumu. 

Zviedriem uzbrukuma līderis līdz šim bijis Eriks Karlsons ar astoņās spēlēs iemestiem pieciem vārtiem un piecām piespēlēm. Čehijas izlasē nevienam spēlētājam nav izdevies gūt vairāk kā trīs vārtus, toties Romāns Červenka ar astoņām rezultatīvām piespēlēm 38 gadu vecumā ir turnīrā viens no vislabākajiem asistentiem.  

Gan čehi, gan zviedri var palepoties ar vārtu vīriem, kas turnīrā iekrājuši spožāko statistiku,

un likumsakarīgi arī komandām mazu ielaisto vārtu skaitu. Zviedrijas vārtsargs Filips Gustavsons ir turnīra līderis ar atvairītiem 93,4% metienu, savukārt Lukāšs Dostāls čehu vārtos ir tvēris 93,0% metienu. Viens no zviedru līdzšinējo panākumu cēloņiem turnīrā ir nevainojamais sniegums skaitliskajā mazākumā, neielaižot nevienus vārtus.

Mājinieku statuss ar līdzjutēju atbalsta viļņiem tribīnēs būs Čehijas izlasei nozīmīgs faktors cīņā par pirmo finālu kopš 2010. gada. Zemākas raudzes godalga čehu īpašumā gan ir nonākusi pavisam nesen, 2022. gadā Somijā kļūstot par bronzas laureātiem. 

Medaļu ieguvēji Prāgā kļūs zināmi finālspēlēs svētdien, 26. maijā.

Latvijas izlase ceturtdaļfinālu nesasniedza un ar izcīnītu 9. vietu jau ir atgriezusies mājās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
Kanāda
Kanāda
19
Šveice
Šveice
17
Čehija
Čehija
16
Somija
Somija
10
Austrija
Austrija
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Dānija
Dānija
6
Lielbritānija
Lielbritānija
3
B grupa Punkti
Zviedrija
Zviedrija
21
ASV
ASV
16
Vācija
Vācija
15
Slovākija
Slovākija
12
Latvija
Latvija
9
Kazahstāna
Kazahstāna
6
Francija
Francija
4
POLIJA
POLIJA
1

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti