Pasaules hokeja čempionāta spēles Šveice - Vācija epizodes

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. Ceturtdaļfināls. Kanāda - Slovākija

Pasaules hokeja čempionāta spēles Kanāda - Slovākija epizodes

Kanādas un Šveices hokejisti pirmie sasniedz pusfinālu. Spēļu spilgtākie notikumi

Pašreizējie titula īpašnieki kanādieši ceturtdien Prāgā ar 6:3 uzvarēja Slovākijas hokeja izlasi un iekļuva pasaules čempionāta pusfinālā. Ostravā vietu pusfinālā nodrošināja Šveices valstsvienība, kas ar 3:1 bija pārāka par vāciešiem.

Iepriekš grupas kārtā Kanādas izlase uzvarēja visās spēlēs Prāgā, savukārt slovāki otrā grupā Ostravā dalību ceturtdaļfinālā nodrošināja pēdējie, apsteidzot Latvijas valstsvienību, kas turnīru noslēdza 9. vietā.

Kanādas izlase piecās minūtēs guva pirmos divus vārtus, bet drošu pārsvaru iekrāja pēdējā trešdaļā, ko sāka ar 3:1 pārsvaru. Pēc kanādiešu panāktā 5:1 Slovākijas izlase vēl centās saglabāt intrigu, taču cieta neveiksmi.

Pirmā ripa ielido Slovākijas vārtos

Pārgalvīgs slovāku vārtsarga Samuela Hlavaja izklupiens ļāva Džaredam Makannam jau 3. minūtē gūt Kanādai pirmos vārtus.

Kanādas izlase panāk 2:0

Tikai pusotru minūti vēlāk nepieskatīts vārtu priekšā palika Pjērs Liks Dibuā un divkāršoja kanādiešu pārsvaru.

Pie sava pirmā vārtu guvuma tiek slovāki

Slovāku līdzjutēju noskaņojums uzlabojās vēl līdz pirmās trešdaļas vidum - pēc piespēles pa gaisu uz vārtu priekšu Kanādas aizsargs Brendons Heigels centās pasist ripu prom, bet ievirzīja to savos vārtos. Rezultatīvais metiens tika ieskaitīts Peteram Cehlārikam.

Kanādas izlase iemet trešos vārtus

Pēc pārtraukuma slovākiem bija vairākas labas iespējas panākt izlīdzinājumu, bet tās palika neizmantotas, turpretim Kanādas izlase savu iespēju realizēja. Teicamai zibenīgai izspēlei ar perfektu metienu punktu pielika Niks Pols.

Kanādieši iemet ceturtos vārtus

Slovāki trešā perioda sākumā izturēja 2+2 minūtes mazākumā, bet, aizraujoties uzbrukumā, nopelnīja divus ātrus vārtu zaudējumus, kas vairs neatstāja šaubas par cīņas iznākumu. Dilans Ginters vienatnē no vārtu priekšas palielināja pārsvaru līdz 4:1.

Kanāda iegūst četru vārtu pārsvaru

Savukārt Brendons Tanevs pēc pārdesmit sekundēm raidīja tīklā Hlavaja atsisto ripu.

Slovākijas izlase gūst savus otros vārtus

Slovāki gan nepadevās, un līdz pēdējā perioda vidum vienus vārtus no tuvas distances atguva Milošs Kelemens.

Cerības slovākiem atjauno trešais vārtu guvums

Tuvojoties spēles beigām, Kanādas izlase pēc diviem vienlaicīgiem noraidījumiem palika trijatā, un Mareks Hrivīks lielajā vairākumā guva Slovākijai trešos vārtus.

Ripa ielido tukšos Slovākijas vārtos

Centienos izglābties, slovāki aizstāja vārtsargu ar laukuma spēlētāju un ielaida vārtus pēc Pola metiena.

Vienlaicīgi Ostravā Šveices izlase pirmajā trešdaļā ieguva 2:0 pārsvaru, ko otrajā periodā vācieši samazināja. Mača izskaņā ripa vēl ielidoja tukšos Vācijas vārtos.

Šveices - Vācijas spēles epizodes

Šveicieši rezultātu atklāja, spēlējot mazākumā.

Šveices izlase atklāj rezultātu

Kristofs Berčijs solo reidā no savas laukuma puses aizslidoja līdz iemetiena aplim un no paasa leņķa precīzi raidīja ripu virs vārtsarga Filipa Grubauera pleca.

Šveicieši divkāršo pārsvaru

Pirmajai trešdaļai tuvojoties noslēgumam, vācieši nepaspēja izsekot Šveices saspēlei, ko ar metienu tukšā vārtu stūrī noslēdza Niko Hišīrs.

Vācijas izlase samazina rezultāta starpību

Vienus vārtus Vācija atguva otrās trešdaļas vidū skaitliskajā vairākumā. Uzreiz pēc uzvarēta iemetiena ripu saņēma Dominiks Kahuns, un no zonas vidus viņa radīto ripu vārtsargs Leonardo Dženoni nespēja tvert. Trešdaļa priekšpēdējā minūtē Kahuns vēl trāpīja pa vārtu stabiņu, Šveicei paglābjoties no otro vārtu zaudējuma.

Šveicieši trāpa tukšos vārtos

Mača priekšpēdējā minūtē Vācijas izlase aizstāja vārtsargu ar laukuma spēlētāju un ielaida ripu tukšos vārtos pēc Berčija metiena.

TIEŠRAIŽU PIEEJAMĪBA

LSM.lv hokeja video tiešraides autortiesību noteikumu dēļ ir pieejamas Latvijas teritorijā.

Ja esat Latvijas pastāvīgais iedzīvotājs un atrodaties kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, varat tiešraides skatīties portālā REplay.lv, autorizējoties ar eParaksts vai SMART-ID.

Arī pēdējie divi ceturtdaļfināli notiks ceturtdien, spēlēm sākoties plkst. 21.20. ASV hokejisti Prāgā mērosies spēkiem ar mājiniekiem čehiem, tikmēr Ostravā uzvarētāju noskaidros Zviedrijas un Somijas spēlē.

Pusfinālā iekļuvušās komandas sapāros pēc grupas kārtā sasniegtajiem rezultātiem. Augstākās vietas ieguvēji tiksies ar rangā viszemāk ierindoto pusfinālistu. Medaļu ieguvēji Prāgā kļūs zināmi finālspēlēs svētdien, 26. maijā.

Visas čempionāta spēles tiešraidē var redzēt LSM.lv.