Francija FRA
Slovākija SVK
Norvēģija NOR
Austrija AUT

Latvijas hokejisti spilgti revanšējas norvēģiem, uzvar ceļamaizei uz pasaules čempionātu

Latvijas hokeja izlase sestdien "Arēnā Rīga" izcīnīja graujošu uzvaru 8:0 pār Norvēģijas valstsvienību pēdējā pārbaudes spēlē, gatavojoties startam pasaules čempionātā pēc nedēļas. Mājinieki ļoti pārliecinoši revanšējās skandināviem par zaudējumu dienu iepriekš.

(papildināts ar izlases trenera Harija Vītoliņa teikto)
Trīs vārtus guva Rihards Bukarts, divreiz izcēlās Kaspars Daugaviņš, bet pa reizei precīzi meta mačā par labāko Latvijas izlasē atzītais Mārtiņš Dzierkals, kā arī Miks Indrašis un Roberts Kaļķis. Vārtos Kristers Gudļevskis atvairīja visus 17 metienus, līdz viņu četras minūtes pirms beigu svilpes aizstāja Ēriks Vītols.

Pamatīgo enerģiju uzbrukumā laukuma saimnieki 7. minūtē pārvērta vārtu guvumā, Rihardam Bukartam pielabojot Ralfa Freiberga mesto ripu. Latvijas izlase daudz aktīvāk spēlēja uzbrukumā un pēdējā minūtē pirms pārtraukuma Dzierkals ar precīzu plaukstas metienu divkāršoja mājinieku pārsvaru, realizējot skaitlisko vairākumu.

Otrajā trešdaļā Indraša mesto ripu nesavaldīja norvēģu vārtsargs Henriks Haukelands, un Latvijas pārsvars sasniedza 3:0. Kaļķa patālu metienu spēlētāju piesegtais Haukelands pamanīja par vēlu, un ripa norvēģu vārtos ielidoja ceturto reizi. Piektie vārti krita vairākuma izspēlē 23 sekundes pirms pēdējā pārtraukuma, izceļoties Rihardam Bukartam.

Pēdējo trešdaļu sākuši vadībā 5:0, laukuma saimnieki apetīti vārtu gūšanā nebija zaudējuši. Daugaviņš izmantoja iespēju brīvi ievirzīt ripu Haukelanda vārtos no tuvas distances. Vēl līdz perioda vidum Daugaviņš pielaboja ripas lidojumu pēc Jāņa Jaka spēcīgas piespēles un rezultāts kļuva 7:0. Haukelandam neizdevās apturēt ripu arī pēc Riharda Bukarta metiena no zonas vidus, uzbrucējam tiekot pie hettrika jeb trešo vārtu guvuma.

Pēcspēles intervija ar Rihardu Bukartu

Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc uzvaras uzsvēra, ka tika izlabotas spēlē dienu iepriekš pieļautās kļūdas, un tas ļāva komandai sasniegt vēlamo rezultātu, kas stiprina pārliecību par sevi. Treneris uzteica spēlētāju darbību vārtu priekšā un divcīņās laukuma malās.

Harijs Vītoliņš pēc Latvijas izlases uzvaras pār Norvēģiju pārbaudes spēlē
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Valstsvienības sastāvu pasaules čempionātam plānots nosaukt pirmdien, 6. maijā, tomēr Vītoliņš sliecas termiņu pavirzīt vienu dienu uz priekšu, lai iegūtu vairāk laika situācijas izvērtēšanai.

Spēles teksta tiešraides arhīvs

Abas komandas jau tikās piektdien, kad uzvaru pagarinājumā ar 1:0 nodrošināja Norvēģijas hokejisti.

Pasaules čempionāts Čehijā startēs 10. maijā, bet Latvijas izlase grupas turnīru sāks 11. maijā Ostravā ar spēli pret Poliju. Grupas kārtas turpinājumā būs jāspēlē pret Franciju (12. maijā), Kazahstānu (14. maijā), Vāciju (15. maijā), Zviedriju (18. maijā), Slovākiju (19. maijā) un ASV izlasi (21. maijā).

Visas pasaules čempionāta spēles tiešraidē varēs redzēt LSM.lv.