Anglijas futbola izlase sestdien Marseļā kompensācijas laikā nenoturēja vienu vārtu pārsvaru un spēli pret Krieviju Eiropas čempionāta finālturnīra startā noslēdza neizšķirti 1:1. Neizšķirtu krievi panāca jau kompensācijas laika otrajā minūtē.

Angļus 73.minūtē vadībā izvirzīja Eriks Daijerss, bet kompensācijas laikā Krievijas izlasi izglāba Aleksejs Berezuckis.

Daijerss teicami izpildītā soda sitienā viņš spēcīgi raidīja bumbu tālajā vārtu stūrī zem pārliktņa, un Krievijas izlasi nespēja glābt arī iepriekš nevainojami spēlējušais vārtsargs Igors Akinfejevs.

Līdz uzvarai spēli aizvadīt Anglijai gan neizdevās. Pēc Berezucka sitiena augstā lēcienā ar galvu bumba ielidoja vārtu tālajā stūrī.

Pirmajā puslaikā visredzamākais spēlētājs Krievijas izlasē bija vārtsargs Akinfejevs, kam gan brīnumi nebija jāpaveic, tomēr vairākās epizodēs sīka viņa kļūme būtu novedusi pie vārtu zaudējuma.

Anglijas futbolisti vairāk uzbruka un kontrolēja bumbu, taču līdz drošām vārtu gūšanas iespējām arvien nedaudz pietrūka.

Akinfejevs savu meistarību apliecināja 7.minūtē, atvairot Adama Lalanas sitienu, kas bija mērķēts zem vārtu pārliktņa.

Vēl vienā potenciāli bīstama uzbrukuma noslēgumā Lalana iesaistījās 22.minūtē, raidot bumbu gar vārtu tālo stabu.

Savukārt 34.minūtē Akinfejevs iesaistījās spēlē pēc Veina Rūnija sitiena.

Pēc pārtraukuma aktivizējās Krievijas izlase un radīja draudus pretinieku vārtiem.

Taču bīstamas situācijas spēja radīt arī angļi, kam 53.minūtē tikai nevainojamā Akinfejeva darbība liedza izvirzīties vadībā.

Bez darba nepalika arī Anglijas vārtsargs Džo Hārts, 59.minūtē novēršot briesmas pēc stūra sitiena.

Hārts pārliecinoši nospēlēja arī 70.minūtē pēc tam, kad Krievijas izlase iespēlēja bumbu soda laukumā.

Bīstama situācija pie Akinfejeva vārtiem izveidojās 71.minūtē, kad vārtsargs vispirms atvairīja Veina Rūnija spēcīgu sitienu no apmēram 15 metriem, bet pēc mirkļa paspēja nosegt arī tuvo stūri, liedzot pie vārtu guvuma tikt Adamam Lalanam.

Pirms spēles Marseļā netrūka darba policijai, lai pilsētas ielās nošķirtu abu komandu fanus, kas puskaili iesaistījās ielu cīņās. Vismaz pieci cilvēki nekārtībās tika savainoti, informēja aģentūra AFP.

Jau vēstīts, ka dienas pirmajā spēlē B grupā divu turnīra debitantu cīņā Velsa ar 2:1 uzveica Slovākijas izlasi.

*Raidīšanas tiesību ierobežojumu dēļ video redzami Latvijas teritorijā.