Spāņi iesit septiņus vārtus Kostarikai, Pasaules kausu sāk nevainojami. Nozīmīgākie mirkļi

Spānijas futbola izlase trešdien pirmajā spēlē Pasaules kausa finālturnīrā ar 7:0 uzveica Kostarikas valstsvienību, nevainojami startējot grupā, kur Vācijas zaudējums vairos intrigu cīņā par tikšanu astotdaļfinālā.

Divus vārtus uzvarētājiem guva Ferans Toress.

Pirmajā pusstundā spāņi iesita trīs vārtus, jau pirmajā puslaikā praktiski izšķirot cīņas iznākumu, bet vēl ražīgāks izvērtās otrais puslaiks. Spānijas izlase no sākuma līdz beigām dominēja bumbas kontrolē un prata izmantot vārtu gūšanas iespējas.

Spānijas izlase atklāj rezultātu

Rezultātu atklāja Dani Olmo, soda laukuma vidū apstrādājot bumbu un raidot to Keilora Navasa vārtos. Spāņiem tas bija 100. vārtu guvums Pasaules kausa finālturnīros.

Spāņu pārsvars sasniedz 2:0

Marko Asensio vienā pieskārienā sita no soda laukuma robežas un rezultāts kļuva 2:0.

Spānija iesit trešos vārtus

Trešos vārtus Toress guva ar 11 metru soda sitienu pēc Žordi Albas nogāšanas soda laukumā.

Spānija panāk četru vārtu pārsvaru

Savukārt Navasa un Kostarikas aizsardzības nesaskaņotā darbība Toresam ļāva 54.minūtē panākt 4:0.

Spānija pieaudzē pārsvaru līdz 5:0

Piecinieku Spānijai uz tablo nodrošināja 18 gadus vecais Gavi, bez kavēšanās no gaisa triecot bumbu vārtu stūrī.

Spāņi gūst sestos vārtus

Pamatlaika izskaņā Karloss Solers tika pie brīva sitiena soda laukumā un rezultāts kļuva 6:0.

Spānijas pēdējie vārti spēlē

Savukārt kompensācijas laikā punktu Kostarikas sagrāvei pielika Alvaro Morata.

Abas komandas ir iekļautas E grupā, kur abu pārējo komandu cīņā iepriekš trešdien japāņi pārspēja Vāciju.

Spāņi ir 2010. gada pasaules čempioni, bet nākamie divi finālturnīri augstākajā līmenī komandai nesa vilšanos. Relatīvi panākumi nav sveši arī Kostarikai, kam lielākais veikums līdz šim četros Pasaules kausa finālturnīros ir 2014. gadā sasniegts ceturtdaļfināls.

Uz Pasaules kausu Katarā pretendē 32 valstsvienības, kas turnīra pirmajā posmā ir sadalītas astoņās grupās un līdz 2. decembrim izspēlēs apļa turnīru. Pa divām labākajām katras grupas komandām iekļūs izslēgšanas posmā, kas noslēgsies ar finālu 18. decembrī.