Japānas futbolistu uzvara sarūgtina Vāciju pirmajā spēlē Pasaules kausā. Svarīgākie mirkļi

Japānas futbola izlase trešdien pirmajā spēlē Pasaules kausa grupā ar 2:1 uzveica Vācijas valstsvienību, sarūgtinot mača favorītus, kuri ir apņēmušies Katarā revanšēties par neveiksmēm finālturnīrā pirms četriem gadiem.

Ilkajs Gundogans pirmajā puslaikā vāciešus izvirzīja vadībā, bet otrajā puslaikā japāņi izmantoja pretinieku pasivitāti un pārņēma iniciatīvu, kas ļāva Āzijas komandai gūt divus vārtus un svinēt uzvaru.

Gundogans realizēja 11 metru soda sitienu pēc Japānas vārtsarga Suči Gondas pārkāpuma soda laukumā pret Davidu Raumu.

Vācijas izlase atklāj rezultātu

Japānas izlase paļāvās uz ātrumu pretuzbrukumos, tomēr pieļāva kļūdas, kas liedza izredzes uz vārtu guvumu. Vācieši otrā puslaika sākumā bija tuvu otro vārtu guvumam, turpretim viņu pretiniekiem ilgstoši drošas iespējas radīt neizdevās.

Japāņi panāk izlīdzinājumu

Visbeidzot Ricu Doans 75. minūtē vārtu priekšā nekļūdījās, raidot tīklā vārtsarga Manuela Noiera atsisto bumbu.

Japānas izlase gūst uzvaras vārtus

Savukārt Takuma Asano astoņas minūtes vēlāk solo sprintā izrāvās līdz vārtiem un trāpīja tuvajā augšējā stūrī.

Finālturnīrā E grupā kopā ar Vāciju un Japānu ir Spānijas un Kostarikas valstsvienības, kas savstarpēju spēli aizvadīs vēlāk trešdien.

Par vienu no favorītēm uzskatītajai Vācijas izlasei neveiksmīga bija iepriekšējā Pasaules kausa izcīņa, bet pārējos finālturnīros komanda kopš gadsimtu mijas allaž ir sasniegusi vismaz pusfinālu. Japāņiem augstākais sasniegums ir iekļūšana izslēgšanas pirmajā kārtā.

Uz Pasaules kausu Katarā pretendē 32 valstsvienības, kas turnīra pirmajā posmā ir sadalītas astoņās grupās un līdz 2. decembrim izspēlēs apļa turnīru. Pa divām labākajām katras grupas komandām iekļūs izslēgšanas posmā, kas noslēgsies ar finālu 18. decembrī.