Eiropas Parlamentā veikta kratīšana saistībā ar izmeklēšanu par Krievijas ietekmi

Beļģijas un Francijas izmeklētāji trešdien veica kratīšanu Eiropas Parlamenta (EP) telpās Briselē un Strasbūrā, kā arī kāda parlamenta darbinieka mājās. Kratīšana ir saistīta ar Krievijas mēģinājumiem ietekmēt EP darbu, kā arī sabiedrisko domu par labu Maskavai.

Eiropas Parlamentā veikta kratīšana saistībā ar izmeklēšanu par Krievijas ietekmi
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Jau iepriekš publiski izskanējušas aizdomas, ka Krievijas aģenti ir maksājuši vairākiem Eiropas Parlamenta deputātiem, tostarp galēji labējam vācietim Maksimilianam Krā par propagandas izplatīšanu.

Aizdomas vērstas pret galēji labējo spēku pārstāvi

Ziņu aģentūras AFP rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka kratīšanas ir saistītas ar deputāta palīgu Gijomu Pradurā.

Pradurā ir francūzis, kurš savulaik izslēgts no galēji labējās Nacionālās apvienības par antisemītiska vēstījuma izplatīšanu.

Vēlāk viņš bijis Vācijas galēji labējās partijas "Alternatīva Vācijai" deputāta Maksimiliana Krā palīgs, bet pēdējā laikā strādā pie nīderlandiešu galēji labējā deputāta Marsela de Grāfa.

De Grāfs atzinis, ka aizdomās turētais ir viņa palīgs, bet norobežojies no apsūdzībām par darbošanos Krievijas labā.

"Man nav nekādas saistības ar tā saukto Krievijas dezinformācijas kampaņu. Man ir savi politiskie uzskati, ko es aizstāvu. Tas ir mans darbs kā EP deputātam," vēsta De Grāfs.

Viņa palīgs Pradurā tiekot izmeklēts aizdomās par saiknēm ne tikai ar Krieviju, bet arī ar Ķīnu.

Oficiālajā preses relīzē Beļģijas prokuratūra norāda, ka kratīšanas Eiropas Parlamenta ēkās Briselē un Strasbūrā, kā arī vārdā neminētā deputāta palīga mājās ir notikušas, izmeklējot lietu par Krievijas mēģinājumiem ietekmēt Eiropas Parlamentu un sabiedrisko domu.

Krievija tiecas palielināt sev draudzīgo EP deputātu skaitu

Kā zināms, aizvadītajā mēnesī Čehijas drošības dienesti atklāja, ka Krievijas sponsorēts tīkls izmanto Eiropas Parlamenta deputātus, lai izplatītu Maskavas propagandu.

Beļģijas premjers Aleksandrs De Kro toreiz sacīja, ka Kremlis ir izvirzījis skaidru mērķi palielināt tam draudzīgu deputātu skaitu nākamajā parlamenta sasaukumā un stiprināt Krievijai labvēlīgu vēstījumu izplatīšanu parlamentā.

Maskavas propaganda tika izplatīta caur interneta izdevumu "Voice of Europe", aiz kura stāvot Krievijā dzīvojošais ukraiņu izcelsmes oligarhs Viktors Medvedčuks, kurš strādājot ciešā kontaktā ar Kremli.

Arī Beļģijas drošības dienesti ir secinājuši, ka atsevišķi Eiropas Parlamenta deputāti ir saņēmuši atlīdzību par Krievijai draudzīgu viedokļu paušanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti