Latvijas futbola izlase saturīgākā spēlē minimāli zaudē Slovēnijā

Cīņassparu atguvusī Latvijas futbola valstsvienība sestdien viesos Ļubļanā ar 0:1 zaudēja Slovēnijas izlasei priekšpēdējā spēlē 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, liecina organizatoru informācija. Slovēņi bija tehniski pārāki un daudz bīstamāk uzbruka, tomēr Latvijas futbolisti vairs neizskatījās bezpalīdzīgi un izveidoja arī dažas draudīgas situācijas pie mājinieku vārtiem.

Vienīgos vārtus mājiniekiem pret savu gribu otrajā puslaikā palīdzēja gūt Latvijas izlases aizsargs Igors Tarasovs.

Slovēņu pārsvars arī spēles sākumā nebija nospiedošs, tomēr mājinieki daudz kontrolēja bumbu un iejutās uzbrukuma futbolā. Hariss Vučkičs 20.minūtē teicamā pozīcijā saņēma bumbu un ieskrēja soda laukumā, kur Latvijas izlasi glāba vārtsarga Pāvela Šteinbora laicīga došanās pretim sitienam. Puslaika otrajā daļā slovēņi vairākkārt draudīgi uzbruka, bet viesi ar lieliem spēkiem aizsardzībā noturējās.

Neveiksmīgā epizodē Latvijas izlase 53. minūtē nonāca iedzinējos. Pēc zema centrējuma soda laukuma centrā bumba no Tarasova kājas atrada ceļu tukšā vārtu stūrī. Slovēņu centieniem gūt otros vārtus lielākais traucēklis bija Šteinbors.

Latvijas izlase vistuvāk vārtu guvumam tika 80.minūtē, kad līdz bumbai pēc Vladislava Fjodorova laba sitiena lēcienā ar vienu rokus aizsniedzās mājinieku vārtsargs Jans Oblāks.

Neveiksmīgā kvalifikācijas ciklā Latvijai jau iepriekš bija zudušas izredzes pacīnīties par tikšanu uz finālturnīru. Turpretim slovēņiem pret grupas pastarīšiem bija nepieciešama uzvara, lai pretendētu pārvarēt kvalifikāciju. Abu komandu pirmajā spēlē Rīgā slovēņi jūnijā guva graujošu uzvaru 5:0

Kvalifikācijas ciklu galvenā trenera Slavišas Stojanoviča vadītie Latvijas futbolisti noslēgs otrdien Rīgā, stadionā "Daugava", pret Austriju. Kvalifikācijas turnīrā Latvijas valstsvienība finišēs pēdējā vietā, bet Rīgā komandai būs iespēja izcīnīt kādu prestiža punktu, lai noslēgumā nepaliktu ar nulli.