Francijas futbolisti aptur «sarkanos velnus» un kvalificējas finālam

Pasaules kausa izcīņas finālturnīra pusfinālā Sanktpēterburgā otrdienas Francijas futbola izlase ar 1:0 uzvarēja līdz šim zaudējumu rūgtumu neizjutušo Beļģijas valstsvienību, kā pirmā kvalificējoties turnīra finālam.

Jau no paša spēles sākuma bija skaists un dinamisks futbols. Pirmā lielā iespēja radās Francijai vien 13. minūtē, kad uz vārtiem izskrēja Kilians Mbapē, bet Beļģijas izlases vārtsargs Tibo Kurtuā laicīgi izskrēja no vārtiem un tvēra bumbu.

Mbapē uzbrukumā, Kurtuā glābj Beļģijas izlasi

Pēc brīža iespēja bija Beļģijas izlasei, kad uzbrukumā devās Edens Azārs, tācu bumba mērķi nesasniedza.

Azāra raidījums mērķi nesasniedz

Bīstama situācija radās beļģiem pēc stūra sitiena, taču Francijas vārtu sargātājs Igo Loriss glāba savu komandu no vārtu zaudējuma.

Francijas izlases vārti glābti

31. minūtē Francijai bija brīvsitiens, kam sekoja centrējums soda laukumā, bet Olivjē Žirū kritienā izdarītais sitiens aizlidoja mazliet gar vārtiem.

Žirū raidījums garām vārtiem

Lieliska iespēja atklāt rezultātu bija Benžaminam Pavāram, bet Kurtuā atkal izglāba Beļģijas izlasi.

Pavāram nerealizēta iespēja atklāt rezultātu

Tuvojoties pirmā puslaika noslēgumam, pārkāpums pret Mbapē, un Francijas izlasei atkal brīvsitiens, kas uzticēts Antuānam Grīzmanam. Diemžēl nesaprašanās, un garām palaista iespēja.

Grīzmans izpilda brīvsitienu

Pirmais puslaiks, par spīti aktīvai spēlei, noslēdzās bez vārtu guvuma.

51. minūtē beidzot tika atklāt rezultāts - Samuels Umtiti raidījums bija precīzs, Kurtuā nebija glābējs. Šāds pagrieziens, protams, satrakoja "sarkanos velnus".

Umtiti atklāj rezultātu

Beļģu vēlmi izlīdzināt rezultātu gan apslāpēja Francijas izlases varenā aizsardzība. Zīmīgi, ka spēles noslēgumā aktīvāki bija francūži.

Beļģijas izlase līdz šai spēlei turnīru bija aizvadījusi bez zaudējumiem, ceturtdaļfinālā aizsūtot mājās titulēto Brazīlijas valstsvienību.

Grupu turnīrā beļģi iesāka ar 3:0 sagraujot Panamu, pēc tam ar 5:2 uzvarot Tunisiju, bet noslēdza, ar 1:0 pārspējot Angliju. Savukārt astotdaļfinālā spēja atspēlēties dramatiskā cīņā ar Japānu, izraujot uzvaru 3:2.

Ne tik pārliecinošs sniegums ir bijis Francijas izlasei. Grupu turnīrs tai iesākās ar grūtu uzvaru ar 2:1 pār Austrāliju, turpinājās ar minimālu pārsvaru pār Peru (1:0), bet noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu cīņā ar Dāniju. Astotdaļfinālā Francija ar 4:3 izslēdza Argentīnu, bet ceturtdaļfinālā, uzvarot ar rezultātu 2:0, no turnīra izslēdza Urugvaju.

Otrā pusfināla spēle trešdien plkst. 21.00, kad par uzvaru cīnīsies Horvātijas un Anglijas futbola valstsvienības. Tiešraides LTV7 un LSM.lv.