Aukstasinīgie beļģi atspēlē divus vārtus pret Japānu, ielaužas ceturtdaļfinālā

Vēsu prātu nezaudējusī Beļģijas futbola izlase pirmdien Rostovā ar 3:2 uzveica Japānas valstsvienību un iekļuva Pasaules kausa ceturtdaļfinālā, lai gan 25 minūtes pirms beigu svilpes bija iedzinējos ar divu vārtu deficītu. Uzvaras vārtus mača kompensācijas laika beigās pēdējā uzbrukumā guva Nasers Čadli, nodrošinot beļģiem iespēju nākamajā spēlē tikties ar Brazīliju.

Japānas izlasi 48.minūtē vadībā izvirzīja Genki Haraguči, bet četras minūtes vēlāk Takasi Inui pārsvaru divkāršoja. Beļģu cerības atjaunoja Jans Vertongens (69.minūtē), savukārt Maruane Felaini (74.) panāca neizšķirtu.

Nasers Čadli gūst Beļģijai uzvaras vārtus

Aktīvi spēli sāka Japānas futbolisti, neļaujot pretiniekiem izvērsties uzbrukumā, bet paši radot draudus Tibo Kurtuā sargātajiem vārtiem. Īpaši izcēlās Takasi Inui labajā malā, tomēr līdz labai sitiena pozīcijai netika arī viņš.

Romelu Lukaku neizdodas izmantot iespēju Japānas vārtu priekšā

Mazliet lēnākā spēlē japāņi tika līdzi visiem Beļģijas izlases uzbrukumiem, līdz 25.minūtē pēc Drīsa Mertensa centrējumā vārtu priekšā bīstamā pozīcijā bija Romelu Lukaku. Tomēr aizsarga Majas Jošidas neliels grūdiens Lukaku mugurā palīdzēja Japānai izglābties.

Intensīvi beļģu uzbrukumi soda laukumā paliek bez rezultāta

Beļģijas spiediens pieauga, un pāris minūtes vēlāk Vinsēns Kompanī sita gar vārtu līniju, lai gan viņam bija laba iespēja raidīt bumbu vārtos ar galvu.

Tibo Kurtuā liek pamirt Beļģijas faniem

Japānas izlasei labāko epizodi puslaika izskaņā palīdzēja sarūpēt beļģu vārtsargs Tibo Kurtuā, kurš izlaida starp rokām bumbu pēc Jujas Osako sitiena, tomēr vārtu līnija laimīgā kārtā bija pietiekami tālu.

Japāna atklāj rezultātu

Pietika beļģiem otrā puslaika sākumā izlaist vienu Japānas pretuzbrukumu, lai nonāktu iedzinējos. Haraguči soda laukumā pēc īsas pauzes ar labo kāju sita vārtu tālajā stūrī.

Vārtu stabs paglābj Japānas izlasi

Jau nākamajā minūtē Beļģijas izlases uzbrukums beidzās ar Edena Azāra trāpījumu pa vārtu stabu.

Takasi Inui panāk Japānai 2:0

Savukārt vēl viens Japānas trieciens 52.minūtē beidzās ar tālu, spēcīgu un precīzu Inui sitienu.

Romelu Lukaku mazliet pietrūkst vārtu guvumam

Beļģijas izlase nezaudēja cerības atspēlēties. Romelu Lukaku 62.minūtē pēc centrējuma ar galvu sita mazliet garām vārtiem.

Jans Vertongens samazina rezultāta starpību

Neveiksmīga Japānas izlasei izvērtās 69.minūte - pēc Inui mēģinājuma izsist bumbu tā nonāca pie Vertongena, kura centrējums pārvērtās vārtu guvumā. Japānas vārtsargs neaizsniedzās līdz bumbai, kas pārlidoja viņam pāri.

Maruane Felaini atjauno neizšķirtu

Pārliecību par sevi nezaudējusī Beļģijas izlase turpināja dominēt uzbrukumā un Felaini sitiens ar galvu pēc centrējuma bija neapturams.

Japānas vārtos pārliecinoši darbojas Eidzi Kavasima

Tuvojoties otrā puslaika beigām, divās epizodēs pēc kārtas japāņus glāba vārtsargs Eidzi Kavasima, atvairot Čadli un Lukaku sitienus.

Keisukes Hondas tiešais brīvsitiens

Kompensācijas laika beigās tālu tiešo brīvsitienu no teju 35 metriem teicami izpildīja Keisuke Honda, tomēr Kurtuā lēcienā bumbu aizsniedza.

Beļģi metās prettriecienā, un ātru uzbrukuma saspēli ar sitienu no soda laukuma noslēdza Čadli.

Iepriekš G grupas spēlēs Beļģijas izlase uzveica Panamu (3:0), Tunisiju (5:2) un Angliju (1:0), apliecinot, ka pamatoti ir pieskaitīti turnīra favorītiem. Savukārt Japānas izlase ieguva otro vietu H grupā, kur tikai mazāks nopelnītu brīdinājumu skaits ļāva Āzijas komandai apsteigt Senegālu. Japāņi Krievijā ar Senegālu cīnījās neizšķirti (2:2), uzvarēja H grupā pirmo vietu ieguvušo Kolumbiju (2:1), bet zaudēja Polijai (0:1).

Dienas pirmajā astotdaļfinālā Brazīlijas futbolisti ar 2:0 pieveica Meksikas valstsvienību

Finālturnīra priekšsacīkstēs 32 valstsvienības bija sadalītas astoņās grupās, kas 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos aizvadīja grupu kārtas spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāca astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpina izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.