Zvaigžņotā Beļģija Pasaules kausa ceturtdaļfinālā aptur titulēto Brazīliju

Otrajā Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā zvaigžņotā Beļģijas izlase ar 2:1 pārspēja pieckārtējo čempioni Brazīliju, iekļūstot labāko četru vienību vidū. Pusfinālā Beļģija spēkosies ar Franciju.

Vienīgo reizi Beļģija Pasaules kausa izcīņas pusfinālu sasniedza 1986. gadā, kad vienība Meksikā ierindojās ceturtajā vietā.

Pirmā iespēja gūt vārtus mača ievadā bija titulētajiem dienvidamerikāņiem, kad pēc stūra sitiena Tiagu Silva raidīja bumbu vārtu virzienā, taču tā atsitās pret vārtu stabu.

Bumba trāpa pa vārtu stabu

Veiksmīgs stūra sitiens padevās beļģiem, kad bumba trāpīja pa brazīļa Fernandinju muguru, ielecot savos vārtos un izvirzot vadībā beļģus.

Beļģi ar veiksmes palīdzību atklāj rezultātu

Turpinājumā abas komandas aktīvi dzenāja bumbu pa visu laukumu. Lai gan abas vienības centās aktīvi uzbrukt, līdz bīstamām vārtu gūšanas iespējām neviena netika.

Bīstams pretuzbrukums puslaika otrajā pusē padevās beļģiem, kad ar teicamu tālšāvienu Kevins de Bruine bumbu otro reizi nogādāja Brazīlijas vārtos.

De Bruine triec bumbu brazīļu vārtos

Puslaika izskaņā Brazīlijas futbolisti pie darba lika beļģu vārtsargu Tibo Kurtuā, kas īsā laika posmā divreiz glāba vienību no vārtu zaudējuma. Veiksmīgākā vārtsarga darbība apturēja Brazīlijas ofensīvu, ļaujot uzbrukumā doties arī Eiropas spēlētājiem.

Kurtuā glābj Beļģijas izlasi

Pēc pārtraukuma aktīvāki laukumā atgriezās Brazīlijas futbolisti, kas jau ar pirmajām minūtēm steidza apdraudēt beļģu vārtus. Par spīti bīstamiem momentiem, atstatums uz tablo palika nemainīgs.

Brazīlija arī turpinājumā pa visiem spēkiem mēģināja atklāt savu spēles rēķinu, taču Beļģijas aizsardzība vēl arvien bija nesatricināma.

Dinvidamerikāņu futbolistu presings turpinājās, un vārtu gūšana vairs bija tikai laika jautājums. 76. minūtē uz maiņu nākušais Renatu Augustu ar galvu guva vārtus, samazinot rezultāta starpību.

Augustu gūst vārtus

Mača izskaņā brazīļi vēl paspēja bīstami apdraudēt Beļģu vārtus, taču Kurtuā atkal spēja glāpt eiropiešus, nodrošinot vietu pusfinālā.

Kurtuā nosargā beļģu pārsvaru

Uzvarētāju pretinieks pusfinālā jau tika noskaidrots, kad piektdien Francija ar 2:0 pārspēja Urugvaju, iekļūstot labāko četru komandu vidū.

Līdz šim labākais beļģu futbolistu sniegums Pasaules kausa izcīņā bijusi ceturtā vieta 1986. gadā, savukārt Brazīlija var lepoties ar pieciem tituliem, vēl diviem fināliem, divām bronzām un tikpat ceturtajām vietām.

Abas vienības vienīgo reizi tikušās 2002. gadā, Dienvidamerikas pārstāvjiem esot pārākiem ar 2:0.

Brazīlija astotdaļfinālā ar 2:0 pieveica Meksiku, bet Beļģija, atspēlējot divu vārtu deficītu, izrāva uzvaru pār Japānu (3:2).