Panorāma

Strēlnieku piemineklim Nāves salā - 90

Panorāma

Ukrainas konflikta politiskais risinājums

Kas notiks ar Murjāņu ģimnāziju?

Murjāņu sporta ģimnāzijas direktors: Iespējams, septembrī mums neļaus atvērt skolu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 9 mēnešiem.

Murjāņu sporta ģimnāzijai (MSĢ) līdz mācību gada sākumam jāsaved kārtībā ugunsdrošības sistēma, taču laika palicis pavisam maz. Skolas direktors Ēvalds Goba pieļauj iespēju, ka tas netiks izdarīts un septembrī netiks atļauts atvērt skolu, taču sola darīt visu iespējamo, lai tā nenotiktu.

Šī ir vienīgā vieta Latvijā, kur audzina jaunos sportistus, uzsver Murjāņu sporta ģimnāzijā (MSĢ), kuras nākotne pēc Ministru kabineta lēmuma šogad nepiešķirt finansējumu skolas renovācijai ir pagalam neskaidra. Vecāki gan tāpat kā katru gadu zvana un piesaka savus bērnus, gan bažīgi pajautājot, vai tiešām ar skolas tehnisko stāvokli ir tik slikts, kā dzirdēts? Satraukumu par MSĢ nākotni atklātā vēstulē Saeimai un valdībai pauž arī vairāki olimpieši, tostarp medaļnieki, kuri paši savulaik mācījušies MSĢ.

Murjāņu sporta ģimnāzija celta pirms gandrīz 50 gadiem. Nopietnas tehniskās nepilnības ēku kompleksā konstatēja jau 1996.gadā, tagad atkārtoti. Bojājumi ēkas pamata konstrukcijās un plaisas sienās ir galvenie iemesli, kāpēc Izglītības un zinātnes ministrija nolēmusi Murjāņu sporta skolas volejbola zāli slēgt un jau vairākas nedēļas tā stāv tukša.

MSĢ Volejbola nodaļas meiteņu grupas treneris Ilmārs Pūliņš stāsta – zālē jūtas droši, gribētos vienīgi kosmētisko remontu, bet paļaujas uz speciālistu viedokli.

Līdz ar volejbola zāli, slēgta arī tajā pašā ēkā izbūvētā trenažieru zāle.Šo zāli par efektīgu nenosauksi, bet par efektīvu gan. To nesmādē arī mūsu olimpieši. Sočos Latviju pārstāvēja 12 Murjāņu absolventi.

MSĢ direktora vietniece audzināšanas darbā Astrīda Pastare stāsta – negribētos runāt tikai par slikto. Pēdējos gados skolā uzcelta jauna katlu māja, pilnībā pārbūvēta ēdamzāle. Bet vajadzību netrūkst arī bez avārijas stāvoklī esošās volejbola zāles.

"Halle – tātad, manēža – mācību korpuss, klases, mācību aprīkojums, arīdzan internāts un medicīnas bloks – tie visi šobrīd gaida gan celtniecību, gan renovāciju," stāsta Pastare.

Skolas renovācijas projekts gatavs jau sen. Valda Dombrovska valdība tam piešķīra sešarpus miljonus latu jeb deviņus miljonus eiro, bet Laimdotas Straujumas vadītais Ministru kabinets projekta īstenošanu apturēja lielo izmaksu dēļ. Direktors saka – pietrūcis vien pāris dienu un šobrīd Murjāņos jau būtu būvlaukums. Tagad viss ievilksies uz vismaz trijiem gadiem, jo tieši šogad bija plānots apgūt lielāko finansējuma daļu – četrarpus miljonu eiro

"Mēs varam tikai izteikt priekšlikumu, ka to naudu vajadzētu paredzēt 2017. gada budžetā, jo šogad to naudu Murjāņi vienkārši nevar apgūt vairs," saka ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”). 

"Ministrija apsola, ka to naudu, ko šogad mums atņem, ka tā tiek pārcelta uz 2017. gadu, bet jūs saprotat, ko var pārcelt, ja 2017. gadā būs cita valdība," uzskata MSĢ direktors Ēvalds Goba.

Visticamāk, arī skolas vadība būs jauna. Pašreizējā direktora vārds izskanējis saistībā ar KNAB un Valsts kontroli, IZM izsludinājusi konkursu uz viņa amatu. Viņš pats uzskata – tiek nepatiesi nomelnots. Zina stāstīt, ka viņa krēslam tiek gatavots kāds “Vienotības” biedrs.

Lai kurš arī nekļūtu par jauno direktoru, viņš tad būs atbildīgs arī par jaunu iepirkumu, jo vecais līdz ar šo valdības lēmumu pārtraukts. Piešķirto pusmiljonu izmantos volejbola treniņu organizēšanai septiņus kilometrus attālajā Sējas sporta zālē, līdz gada sākumam jāsaved kārtībā arī ugunsdrošības sistēma.

Es baidos, ka atbrauks [inspektori] un, ja mēs nepaspēsim, septembrī neļaus mums atklāt skolu," saka  Goba, apstiprinot, ka pieļauj iespēju neatvērt skolu. "Mēs darīsim visu, bet laika ir ļoti maz, ja mums atkal būs iepirkums jātaisa arī uz ugunsdzēsības iekārtām."

"Es domāju, ka veselajam saprātam Latvijā ir jāuzvar un šai skolai šeit ir jāattīstās. Mums ir saturs, mums tikai vajag šīs ēkas, mums vajag naudiņu, kuru mums apsolīja," - tā Pastare.

Kopumā Murjāņu sporta ģimnāzijā var uzņemt ap 140 audzēkņu. Piesakoties gan vairāk, nekā absolvē. Acīmredzot satura, ne modernu telpu dēļ. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti