Latvijas sporta žurnālistikas stūrakmens. Tapis dokumentāls kino stāsts par Arturu Vaideru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Pirmizrādē Rīgā skatītāji ceturtdien pirmo reizi ieraudzīja dokumentālo filmu "Latvijas sporta žurnālistika. Arturs Vaiders". Filma stāsta ne vien par bijušā LSM.lv autora Vaidera profesionālo karjeru, bet atklāj arī sporta žurnālistikas aizkulises, pamatprincipus un attīstību Latvijā.   

Režisora Roberta Vīksnes veidotās filmas pamatā ir unikāli un iepriekš nepublicēti interviju fragmenti ar Vaideru un vēlāk arī nelaiķa laikabiedriem. Darbs sākotnēji tika veidots kā neliels atmiņu sižets, līdz pārtapa par pilnvērtīgu televīzijas formāta dokumentālo filmu, kurā ar stāstiem dalās sportā un sporta žurnālistikā, kā arī citās jomās panākumus guvušas personības, tostarp Dāvids Ernštreits, Dārta Daneviča, Sandis Prūsis, Egīls Zirnis, Māris Verpakovskis, Anatolijs Kreipāns un citi. 

Veidojot dokumentālus stāstus, parasti ārpus filmas paliek daudz vērtīga satura, un tā noticis arī ar Vaidera interviju 2014. gadā, pastāstīja Vīksne. Kā Latvijas Universitātes lektors viņš pamanījis intervijā tēzes un stāstus, kas varētu noderēt jaunajiem žurnālistiem.

"Tā kā Arturs Vaiders ir daudz palīdzējis manā sporta žurnālista-dokumentālista karjerā, tad šī filma ir kā mana pateicība Arturam, kā arī viņa personības, vērtību, prasmju un talanta atainojums filmas formātā ar domu, ka tā var būt kā ceļa gaisma sporta žurnālistikas arodā nākamajām paaudzēm," norādīja Vīksne.

Filmas izveidi atbalstīja Artura Vaidera fonds, kas dibināts 2016. gadā, un tā paspārnē regulāri notiek starptautisks mediju futbola turnīrs, kā arī sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju tiek pasniegta gada sporta žurnālista balva. 

Artura Vaidera fonda priekšsēdētāja Inese Vaidere pastāstīja, ka filma nav tikai par viņas dzīvesbiedru, bet arī par labu žurnālistiku. Lai sniegtu skatītājam vai lasītājam tiešām profesionālu skatījumu uz sporta norisēm, žurnālistam ir jābūt ar dažādām iemaņām, lielu vēlmi izzināt sporta pasaulei un mācīties, uzsvēra Vaidere.

Sagaidāms, ka drīzumā varētu sekot arī filmas "Latvijas sporta žurnālistika. Arturs Vaiders" pirmizrāde televīzijā.

Žurnālista gaitās, darbojoties vairākos medijos, Arturs Vaiders ir radījis vairāk nekā 5000 reportāžu un komentāru. Vaidera dzīves gājums pārtrūka 61 gada vecumā 2016. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti