Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar "Rīgas Dzemdību nama" valdes priekšsēdētāju Santu Markovu

Latviešu repera dziesma ar Ukrainas tenisa zvaigzni Dajanu Jastremsku

Tenisa zvaigzne Jastremska un reperis Krišs apvienojas sirds dziesmā Ukrainas atbalstam

Viena no izcilākajām ukraiņu tenisistēm Dajana Jastremska kopā ar čehu dziedātāju Rodanu un latviešu reperi Krišu jeb Loopout laiduši klajā dziesmu "Hearts" (Sirdis), kas vēsta par draudzību un mīlestību laikā, kad Ukrainu plosa Krievijas izraisītais karš. Jastremska ceturtdien sarunā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka dziesma ir svarīgs pamudinājums būt kopā un atbalstīt ukraiņus. 

Latvieša Mārča Garuta trenētā Jastremska kā spoža tenisiste janvārī sasniedza Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālu, un pasaules rangā viņa ieņem vietu trešajā desmitā, bet dziedāšana 23 gadus vecajai sportistei ir hobijs un sirdslieta, kam neatliek daudz laika. Dajana vienlaicīgi ir arī viena no sportistēm, kas visasāk iestājas pret agresorvalsti Krieviju un pasaulē pievērš uzmanību tās kara noziegumiem. 

"Šī dziesma patiešām ir īpaša, tā nav tikai dziesma, tas ir ļoti svarīgs vēstījums par draudzību, mīlestību un karu. Kā neliels atgādinājums par karu Ukrainā," paskaidroja Jastremska. "Paldies, Latvija, par atbalstu, milzīgs paldies visiem latviešiem par atbalstu!"

Dziesma "Hearts"

Reperis Krišs pastāstīja, ka ar Jastremsku nejauši saticies jūnijā kādā amatieru tenisa turnīrā Latvijā, kur bija uzaicināts uzstāties. Lai kopīgas dziesmas skanējums būtu pilnvērtīgāks, tika pieaicināts čehu dziedātājs Rodans, kuru Krišs raksturo kā unikāla balss tembra īpašnieku, un visi iesaistītie ātri rada kopīgu valodu. Dziesmas vārdus rakstīja gan Krišs, gan Jastremska, un palīdzēja arī citi. 

Mēs varam atbalstīt Ukrainu ar ziedojumiem

Mēs varam atbalstīt Ukrainu ar ziedojumiem

Ukrainas tautai joprojām ir vajadzīga praktiskā palīdzība, tādēļ Latvijas sabiedriskie mediji sadarbībā ar Ziedot.lv aicina ziedot akūti nepieciešamo lietu iegādei.

Ziedot iespējams, zvanot pa tālruni 90204020 (maksa par zvanu – 1,50 eiro ar PVN) vai tiešsaistē ziedot.lv/ukrainai.

Visu saziedoto naudu sadarbībā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā novirzīs Ukrainas atbalstam.

Viens no pirmajiem, kurš uzzināja par dziesmas projektu, bija treneris Garuts, un teniss nav svešs arī Krišam, kurš savulaik ASV ieguva izglītību ar sporta stipendiju un ir spēlējis kopā ar Miķeli Lībieti. Tādēļ Krišam tenisistu raksturs ir labi zināms. 

Jastremska sportisko raksturu ir gatava apliecināt arī Parīzes olimpiskajās spēlēs,

lai gan Starptautiskā Olimpiskā komiteja nav atteikusies no agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalības neitrālā statusā.

Olimpiskās spēles ir kas īpašs, un ir jāpārstāv sava valsts arī sarežģītos apstākļos, jārāda vislabākais sniegums ne tikai sevis dēļ, bet arī savai valstij, uzsvēra Jastremska.

"Katram sportistam, kam ir iespēja piedalīties olimpiskajās spēlēs, ir turp jādodas. Pirmkārt tādēļ, ka tu dari to sev un savai valstij," teica Jastremska. "Es ikvienam sportistam teiktu, ka ne kuram katram ir iespēja startēt olimpiskajās spēlēs, tādēļ ir jālepojas ar to un ar iespēju pārstāvēt savu valsti."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti