Sporta ziņas

Latvijas hokeja izlase gatavojas šodienas spēlei pret Austriju

Sporta ziņas

Nāciju kausa finālturnīram Jūrmalā nauda no Izglītības un Zinātnes ministrijas piešķirta visai maz

Maijā norisināsies "Rīgas maratons"

Tautas sports būs atkal zirgā. «Rimi» Rīgas maratonā gaida vairāk nekā 30 000 skrējēju dalību

Maija otrajā pusē "Rimi" Rīgas maratona dažādās distancēs varētu startēt vairāk nekā 30 000 skrējēju, iezīmējot tautas sporta rekordu un pārliecinošu atgūšanos pēc kovida pandēmijas, ceturtdien Latvijas Radio pastāstīja pasākuma organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords. 

Reģistrācija skriešanai Rīgas ielās rit kopš pērnās vasaras un turpinās pilnā sparā, piesaistot gan ārzemju dalībniekus, gan vietējos aktīva dzīvesveida cienītājus dažādā vecumā. "Rimi" Rīgas maratonā iekļauto skrējienu popularitāti vairoja arī pērnruden Latvijas galvaspilsētā sarīkotais pirmais pasaules čempionāts skriešanā. Rīkotāji ir pārliecinājušies, ka globālā pasākuma mantojums ir devis papildu grūdienu maratona attīstībā.

Aigars Nords par Rīgas maratona norisēm
00:00 / 06:37
Lejuplādēt

Jau līdz pērnā gada beigām maratona distancēm bija reģistrējušies par 40% vairāk dalībnieku nekā gadu iepriekš tādā pašā laikaposmā, pastāstīja Nords. Arī šogad aktivitātes tendence turpinās, tādēļ organizatori sagaida, ka 18. un 19. maijā Rīgas ielās pulcēsies kopš pandēmijas laikiem nepieredzēti daudz skrējēju. Pašreizējais aktivitātes rekords tika fiksēts 2019. gadā, kad piedalījās 38 000 dalībnieku, bet rīkotāji ir gandarīti par pozitīvajām tendencēm, kas apliecina tautas sporta izaugsmi.

"Tautas sports būs atpakaļ zirgā," uzsvēra Nords. "Pēc pandēmijas būs pilnīgi noteikti tautas sporta rekords. Paldies visiem atbalstītājiem un skrējējiem, ka viņi tik aktīvi iesaistās."

Organizatori tiecas uzrunāt plašu skrējēju komūnu, un par būtisku uzskata rādītāju, ka maratona Olimpiskajā bērnu dienā piedalīsies 8000 jauno dalībnieku, un

trešdaļa skrējēju dažādās distancēs varētu būt līdz 18 gadu vecumam.

Savukārt iekļaujošajā maratonā līdz 400 dalībniekiem būs iespēja jebkurā pašu izvēlētā distancē startēt par simbolisku dalības maksu. Lielākā daļa dalībnieku iekļaujošajā programmā startēs jūdzes vai 5 kilometru distancē, bet būs arī tādi, kas kopā ar pavadoņiem mēros pusmaratonu vai pat maratonu. 

"Rimi" Rīgas maratona medaļas
"Rimi" Rīgas maratona medaļas

Visas maratona trases paliek nemainīgas, un daudzu skrējēju garu varētu pacilāt apziņa, ka viņi skrien tajās pašās ielās, kur pērnruden sacentās pasaules čempionāta dalībnieki. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ daudzi skrējēji izvēlas doties uz Rīgu, jo vēlas izskriet trasēs, kur pirmo reizi sadalīja pasaules čempionāta skriešanā medaļas, pastāstīja Nords. 

Nākamgad, kad Rīgas maratonam 35 gadu jubileja, organizatori vērtēs, vai varētu pamainīt klasiskā maratona maršrutu, ņemot vērā remontus Rīgas ielās.

Visās distancēs finišu sasniegušie skrējēji saņems medaļas, kurās mākslinieks Germans Ermičs par centrālo elementu izvēlējies kurpju šņori, jo skrējējiem ar savu apavu auklām allaž ir īpašas attiecības. Pasākuma rīkotājiem medaļa vienmēr ir bijusi ļoti svarīga maratona un mākslas mijiedarbības sadaļa.

"Rimi" Rīgas maratona distancēm ir piešķirtas pasaules vieglatlētikas jumtorganizācijas "World Athletic" kvalitātes zīmes, bet maratonam un jūdzes distancēm ir arī Latvijas čempionāta statuss. Visām "Rimi" Rīgas maratona distancēm un Olimpiskajai bērnu dienai var reģistrēties oficiālajā pasākuma mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti