«VEF Rīga» pārtrauc četru zaudējumu sēriju un saglabā cerības VTB līgā

"VEF Rīga" svētdien mājās ar 78:62 uzvarēja Somijas klubu Loimā "Bisons" VTB vienotās basketbola līgas spēlē un saglabāja cerības kvalificēties izslēgšanas cīņām. Lai iekļūtu izslēgšanas turnīrā, Latvijas vicečempioniem jāuzvar visās atlikušajās regulārās sezonas spēlēs un jācer uz konkurentu neveiksmi.

Uzvarētājiem ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Džeralds Robinsons, 13 punktus iekrāja Mareks Mejeris, savukārt Ronalda Zaķa un Roberta Loverija rēķinā bija pa 11 punktiem. Viesiem pa 12 punktiem nodrošināja Rope Ahonens un Īens Hammers, kura rēķinā bija arī 13 izcīnītas atlēkušās bumbas.

Nozīmīgs pavērsiens cīņā par uzvaru bija "VEF Rīgas" veiksmīgi aizvadīta trešās ceturtdaļas otrā puse, kad komanda aktivizējās uzbrukumā un sāka darboties ar iepriekš nebijušu enerģiju.

Pirmās ceturtdaļas beigās "VEF Rīga" nodrošināja četru punktu pārsvaru (16:12) un puslaika turpinājumā pārliecinoši spēlēja aizsardzībā, panākot vadību ar astoņiem punktiem (28:20). Lai gan mājinieku atslābums aizsardzībā ļāva pretiniekam panākt neizšķirtu 30:30, pēdējās divarpus minūtēs "Bisons" trāpīja tikai vienu soda metienu un laukuma saimnieki pārtraukumā devās ar +5 (36:31).

Miegainā trešās ceturtdaļas sākumā labāk veicās "Bisons" basketbolistiem, taču pēc spēlē uzvirmojušiem asumiem "VEF Rīga" beidzot pamodās uzbrukumā un enerģiskā turpinājumā līdz pārtraukumam nodrošināja 13 punktu pārsvaru (57:44). Pēc gaisā Robinsona noslēgta uzbrukuma mājinieki panāca jau 61:44 un atlikušajā laikā Somijas klubs vairs neko būtisku nespēja, lai gan ceturtdaļas vidū ar trīspunktu metieniem uz brīdi samazināja rezultāta starpību līdz deviņiem punktiem (55:64).

Nākamo spēli "VEF Rīga" aizvadīs jau trešdien mājās pret Krievijas klubu Saratovas "Avtodor", izbraukuma cīņa paredzēta 19. aprīlī viesos pret "Astana", bet regulārā sezona tiks noslēgta 26. aprīlī savā laukumā pret Sanktpēterburgas "Zenit". Ja Tallinas "Kalev" uzvarēs pēdējā atlikušajā spēlē Kazaņā pret favorītiem "Unics", neatkarīgi no citu spēļu iznākuma tas liegs "VEF Rīgai" pēdējās cerības.

Turnīra tabulā "VEF Rīgai" ir 11 uzvaras 27 spēlēs, kas komandu arvien ierindo 9.vietā. VTB līgas regulārajā sezonā 16 klubi izspēlē divu apļu turnīru, pēc kura astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā.