U-18 izlases basketbolisti zaudē spāņiem un netiek uz pasaules čempionātu

Latvijas U-18 izlases basketbolisti sestdien Turcijā ar 78:83 zaudēja Spānijas vienaudžiem Eiropas čempionāta pusfinālā par 5.vietu un nenopelnīja ceļazīmi uz U-19 pasaules čempionātu, liecina rīkotāju informācija.

Ervīns Mežnieks Latvijai guva 26 punktus, bet Rihards Lomažs nodrošināja 14 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas. Spāņiem ar 26 punktu guvumu izcēlās Marks Garsija.

Latvijai veiksmīgs bija spēles vidusposms, un trīsarpus minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām rezultāta starpība sasniedza 13 punktus (57:44). Vēl četras minūtes pirms spēles beigām Latvijas basketbolisti bija vadībā ar 70:65, tomēr galotni veiksmīgāk aizvadīja spāņi.

Galvenā trenera Arņa Vecvagara vadītajai Latvijas izlasei pēdējā spēle būs par 7.vietu svētdien Konjā pret Lietuvu.

Ceturtdaļfinālā Latvijas basketbolisti ar 53:78 zaudēja mājiniekiem turkiem. Pirmajā grupu kārtā Latvijas jaunieši zaudēja Itālijas vienaudžiem (55:72), toties uzvarēja Poliju (72:68) un Beļģiju (63:52), kā arī otrajā grupas kārtā pārspēja Lietuvu (78:76) un Franciju (63:59), bet zaudēja Horvātijai (72:92).