Porziņģis spēles galotnē nodrošina Ņujorkas «Knicks» vēl vienu uzvaru

Piecu mājas spēļu sērijas noslēgumā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionātā trešo uzvaru pēc kārtas otrdien izcīnīja Ņujorkas "Knicks", kas ar 118:113 uzveica Šarlotes "Hornets", liecina NBA informācija. Kristaps Porziņģis bija rezultatīvs izšķirošās situācijās spēles galotnē, un Latvijas basketbolists mačā uzvarētājiem iekrāja 28 punktus.

Porziņģis jau ierasti bija rezultatīvākais uzvarētāju sastāvā, spēlēja 38 minūtes, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, bloķēja trīs metienus un veica vienu rezultatīvu piespēli, kā arī pieļāva piecas kļūdas. Kristaps trāpīja sešus no septiņiem divpunktu metieniem, četrus no astoņiem trīspunktniekiem, kā arī visus četrus soda metienus.

Latvijas basketbolista trīspunktu metiens ļāva "Knicks" priekšpēdējā minūtē pārņemt vadību, ko laukuma saimnieki vairs neatdeva līdz spēles beigu svilpei, nodrošinot sesto uzvaru pēdējās septiņās spēlēs. Vēl nepilnas 11 minūtes pirms spēles beigām "Hornets" bija 11 punktu pārsvars, taču Ņujorkas komanda vēlreiz veiksmīgi atspēlējās. Svarīgs bija arī Porziņģa gūtais grozs 11 sekundes pirms spēles beigām, panākot 116:113.

Šarlotes kluba galvenais treneris Stīvs Klifords pēc "Knicks" uzvaras augstu novērtēja Porziņģi. "Viņš [Porziņģis] ir tas, kas nepieciešams elites komandai - uzbrūkoša superzvaigzne, ko nevar apturēt spēlē vienam pret vienu," Klifordu citēja "The New York Post".

Savukārt Porziņģis uzsvēra arī komandas biedru ieguldījumu, jo krietnu daļu spēles laika, kamēr "Knicks" veica iedzīšanu, latvietis bija uz rezervistu soliņa. Uzvarētājiem 20 punktu nodrošināja Dags Makdermots, bet 19 punkti bija Tima Hārdeveja juniora rēķinā. Viesiem pa 21 punktam iekrāja Kemba Volkers un Maliks Monks.

"Visi deva savu enerģiju," teica Porziņģis. "Pirmās trīs ceturtdaļas nebija tās jaukākās, taču ceturtajā ceturtdaļā mēs izdarījām to, kas bija nepieciešams."

Jau trešdien Ņujorkas klubs aizvadīs nākamo spēli viesos pret Orlando "Magic". "Knicks" 10 spēlēs ir sešas uzvaras un četri zaudējumi.

Uzvaru otrdien izcīnīja arī Dāvja Bertāna Sanantonio "Spurs", kas savā laukumā ar 120:107 uzveica Losandželosas "Clippers" vienību. Dāvis divās minūtēs guva trīs punktus ar vienu no diviem trāpītiem trīspunktu metieniem. Uzvarētājiem 25 punktus nodrošināja Lamarkuss Oldridžs, savukārt "Clippers" rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Ostins Riverss.

Sanantonio "Spurs" basketbolistiem nākamais mačs būs piektdien mājās pret Milvoki "Bucks".