Porziņģim pieticīgs sniegums, «Mavericks» izslēgšanas turnīru sāk ar uzvaru

Latviešu basketbolista Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" sestdien uzsāka "play-off" turnīru ar uzvaru pār Losandželosas "Clippers". Dalasas komanda bija pārāka ar 113:103, liecina Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) informācija. Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 1-0 "Mavericks" labā.

Porziņģis šajā spēlē laukumā bija uz parketa 35 minūtes un 48 sekundes, kuru laikā guva 14 punktus, izcīnīja četras atlekušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli un bloķēja vienu metienu. Liepājnieks trāpīja vienu no pieciem trejačiem, trīs no astoņiem divpunktu metieniem un piecus no sešiem sodiņiem. Porziņģim esot laukumā, "Mavericks" guva par 13 punktiem vairāk nekā pretinieki.

Rezultatīvākais "Mavericks" komandā bija Luka Dončičs, kurš sameta 35 punktus, izcīnīja desmit atlekušās bumbas un atdeva 11 rezultatīvas piespēles.

Savukārt mājiniekiem 26 punktus guva Kavajs Leonards, bet vēl 23 pievienoja Pols Džordžs.

Jau pirmajās minūtēs "Mavericks" veica izrāvienu un guva 12 punktu vadību. Otrajā ceturtdaļā "Clippers" atguvās un epizodiski pat atradās vadībā, tomēr spēles viduspunktā priekšā ar 60:55 bija Dalasas vienība. Turpinājumā abas komandas līdz pat spēles beigām atradās desmit punktu robežās, uzvaru svinot Dalasai.

Vienību otrais duelis paredzēts otrdien.

Abas komandas izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā tikās arī pērn, toreiz otrajā kārtā iekļūstot "Clippers".

Jau ziņots, ka kvalifikācijas spēlēs vietu izslēgšanas turnīrā izcīnīja arī Dāvja Bertāna pārstāvētā Vašingtonas "Wizards", kas "play-off" turnīru svētdien sāks ar spēli pret Austrumu konferences regulārās sezonas uzvarētāju Filadelfijas "76ers". Šī būs agrā spēle, kas sāksies 20.00 pēc Latvijas laika.

Izslēgšanas turnīrā tradicionāli piedalās katras konferences astoņas spēcīgākās komandas.