Latvijas sieviešu basketbola izlase

EČ atlases spēle basketbolā sievietēm. Latvija - Horvātija. Intervija ar Guntu Baško

EČ atlases spēle basketbolā sievietēm. Latvija - Horvātija. Intervija ar Aiju Klakocku

EČ atlases spēle basketbolā sievietēm. Latvija - Horvātija. Spēles momenti

Latvijas basketbolistes Eiropas čempionāta kvalifikācijas ievadā zaudē Horvātijai. Svarīgākās epizodes

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība ceturtdien Rīgā ar 65:83 piekāpās Horvātijas izlasei pirmajā spēlē 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Pirmoreiz Latvijas izlasi galvenā trenera amatā vadīja Mārtiņš Gulbis.

Mājiniecēm Elīna Dikeulaka nodrošināja 17 punktus, bet Kristīne Vītola pievienoja 15 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas. Horvātijai Ivana Dojkiča guva 27 punktus, turklāt trāpīja sešus trīspunktu metienus.

Intervija ar Kristīni Vītolu

Vītola pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka viss sākas no aizsardzības, bet komanda neizpildīja neko no plānotā, tādēļ rezultāts ir likumsakarīgs. Savukārt Gulbi basketboliste raksturoja kā prasīgu treneri, kura uzstādījumus komanda nespēja izpildīt.

Drošākā vadībā Horvātijas basketbolistes nostiprinājās otrajā ceturtdaļā un spēles turpinājumā bija situācijas noteicējas.

Pirmās ceturtdaļas epizodes

Horvātietēm pāris trāpīti trīspunktu metieni palīdzēja iegūt 10:4 pārsvaru, tomēr mājinieces ar Elīnas Dikeulakas aktivitāti uzbrukumā samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (11:12). Aizsardzībā latvietes spēja sarežģīt pretiniecēm darbošanos pie groza, tomēr Horvātijas basketbolistes metienos no distances bija pietiekami precīzas, lai pirmajā pārtraukumā dotos ar trīs punktu pārsvaru (21:18).

Pirmā puslaika epizodes

Viešņas otro ceturtdaļu sāka ar diviem trāpītiem trīspunktu metieniem un izmantoja Latvijas izlases kļūdas, trīsarpus minūtēs panākot +13 (33:20). Mājiniecēm situāciju sarežģīja arī Dikeulakas trešā personiskā piezīme, turpretim horvātietes atrada iespējas brīviem metieniem un pirmā puslaika izskaņā jau bija vadībā ar 17 punktiem (44:27).

Intervija ar Aiju Klakocku

Latvijas izlases basketboliste Aija Klakocka puslaika pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka rezultātā parādās komandas uztraukums. Viņa gan pauda cerību, ka tas jau būs izskriets un pēc pārtraukuma mājinieces varēs rādīt labāku spēli. Latvietes pirmajā puslaikā aizsardzībā iekrita, bet uzbrukumus sasteidza, piebilda Klakocka.

Intervija ar Guntu Baško

Arī izlases ģenerālmendžere Gunta Baško saskatīja komandas darbībā pirmajā puslaikā satraukumu, bet intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka ir iespējas mainīt spēles ritējumu sev labvēlīgi. Baško atzina, ka Kitija Laksa spēlei tika pieteikta, zinot, ka potenciālā līdere laukumā vēl nedosies, tomēr viņas klātbūtne uz soliņa komandai ir svarīga. Baško pastāstīja, ka gaidāma ģimenes pieauguma dēļ kādu laiku izlases ģenerālmendžeres pienākumus nepildīs, bet noteikti atgriezīsies.

Trešās ceturtdaļas vidū Latvijas izlases agresīva aizsardzība radīja pretiniecēm sarežģījumus, tomēr rezultāta starpība būtiski nesaruka, turklāt, tuvojoties pārtraukumam, Horvātijas izlase pirmoreiz pārsniedza 20 punktu vadības robežu (63:40). Pēdējā ceturtdaļā Latvijas basketbolistes spēja saasināt cīņas gaitu, bet rezultāta starpība jau bija par lielu, lai pacīnītos par uzvaru.

Latvijas izlasei mačā bija jāiztiek bez savainotās Aijas Putniņas. Jau pirmajā ceturtdaļā valstsvienībā debitēja Laura Meldere, bet pirmā puslaika turpinājumā karjerā pirmajā spēlē izlasē iesaistījās Vanesa Jasa.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs svētdien, 17.novembrī, izbraukumā pret Ziemeļmaķedoniju. Kvalifikācijas turnīra I grupā iekļauta arī Vācijas izlase, bet Latvijas valstsvienībai pārējās četras spēles paredzētas jau nākamajā sezonā.

Finālturnīrs risināsies 2021. gada jūnijā Valensijā, Lionā un Parīzē, kurp brauks grupu uzvarētājas un piecas no deviņām otro vietu ieguvējām. Dalība finālturnīrā jau ir garantēta rīkotājvalstīm Francijai un Spānijai.