Latviešu pārstāvētās NBA komandas zvaigžņu spēļu pārtraukumu sasniedz uz pozitīvas nots

Pēdējās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēles pirms visu zvaigžņu spēļu nedēļas nogales aizvadīja latviešu pārstāvētie klubi, visiem trim tiekot pie uzvaras. Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" savā laukumā ar 130:111 pieveica Sakramento "Kings", bet Dāvja Bertāna un Anžeja Pasečņika Vašingtonas "Wizards" viesos ar 114:96 pārspēja Ņujorkas "Knicks". Rodions Kurucs atkal palika rezervē, kamēr viņa Bruklinas "Nets" ar 101:91 pieveica pagājušās sezonas čempionus Toronto "Raptors", liecina NBA informācija.

Rezultatīvu spēli aizvadīja Kristaps Porziņģis, kurš divciparu rādītājus sasniedza divās atzīmēs. Nepilnās 33 minūtēs (32:57) liepājnieks guva 27 punktus, izcīnīja 13 bumbas zem groziem, atdeva piecas rezultatīvas piespēles un bloķēja trīs pretinieku metienus. Porziņģis precīzi raidīja divus no trim tālmetieniem, bet no divu punktu atzīmes viņš trāpīja deviņus no 11 metieniem. Savukārt no soda līnijas viņš realizēja trīs no četriem metieniem.

Porziņģa spēles mirkļi

Dalasas rindās laukumā atgriezās Luka Dončičs, kurš ilgstoši nespēlēja potītes savainojuma dēļ. Slovēnis bija rezultatīvākais ar 33 punktiem un duci atlēkušajām bumbām.

Tikmēr uz maiņu nākušais Bertāns ar 16 punktiem sekmēja "Wizards" komandas otro panākumu pēc kārtas. Sev atvēlētajās 30 minūtēs (30:01) viņš arī izcīnīja divas bumbas zem groziem, atdeva divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra divas pretinieku bumbas un veica vienu bloku. Rūjienietis, kam sestdien gaidāma debija Visu zvaigžņu spēles trīspunktu metienu konkursā, šajā spēlē sekmīgs bija vien divos no sešiem trejačiem. Viņš izpildīja arī trīs divpunktu metienus, no kuriem divi sasniedza mērķi. Neierasti bieži šajā spēlē Bertāns nonāca uz soda metienu atzīmes. Šeit viņa precizitāte bija līmenī, jo tika realizēti seši no septiņiem metieniem.

Bertāna spilgtākie momenti

Pasečņiks šajā spēlē nepiedalījās.

Uzvarētājiem Bredlījs Bīls sameta 30 punktus, bet mājiniekiem ar 21 punktu izcēlās Džūliuss Rendls.

Tikmēr "Nets" uzvarā 20 punktus sameta Keriss Leverts, kamēr Seržs Ibaka "Raptors" rindās izcēlās ar 28 punktiem.

Sezonas kopvērtējumā "Mavericks" ar 33 uzvarām 55 spēles ierindojas sestajā vietā NBA Rietumu konferencē.

Savukārt 25 uzvaras 53 spēlēs guvusi "Nets", kas ir septītajā vietā NBA Austrumu konferencē. Par piecām uzvarām mazāk ir "Wizards", kas nostabilizējusies devītajā vietā. No izslēgšanas spēļu zonas jeb astotās vietas viņus šķir četri panākumi, tiesa, Orlando "Magic" aizvadījusi par divām spēlēm vairāk.

Svētdien Čikāgā risināsies Visu zvaigžņu spēle, bet dienu iepriekš Bertāns startēs trīspunktu metienu konkursā.

Nākamo spēli "Nets" aizvadīs 20. februārī pret Filadelfijas "76ers". Savukārt dienu vēlāk "Wizards" spēkosies ar Klīvlendas "Cavaliers", bet "Mavericks" spēlēs pret Orlando "Magic".