Kurucs ar desmit punktiem palīdz «Nets» negaidīti pārspēt līdervienību «Bucks»; Porziņģa «Mavericks» mača galotnē uzvar

Piekto reizi šosezon Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) spēli pamatsastāvā sāka Rodions Kurucs, palīdzot Bruklinas "Nets" negaidīti ar 119:116 pārspēt līdervienību Milvoki "Bucks". Latvietim šajā mačā tika uzticēta lielāka loma nekā ierasts, Kurucam sametot desmit punktus, liecina NBA informācija. Savukārt citā spēle Kristapa Porziņģa Dalasas "Mavericks" pagarinājumā izcīnīja pirmo pēc sezonas pārtraukumam.

(papildināts ar Porziņģa uzvaru)

Kurucs spēlēja 28 minūtes (28:34), kuru laikā sameta desmit punktus, izcīnīja četras atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles un pārtvēra divas bumbas. Latvietis realizēja divus no astoņiem tālmetieniem un divus no trim tuvākas distances metieniem. Visus punktus Kurucs sameta pirmajā puslaikā, savukārt otrajā spēles daļā viņš veica piecus nesekmīgus metienus.

Rezultatīvākais uzvarētajiem bija  Timotijs Luvavu-Kabaro ar 26 punktiem, kamēr Milvoki vienībā Jannis Adetokunbo sameta 16 punktus. Grieķis bija rezultatīvākais "Bucks" rindās par spīti tam, ka otrajā puslaikā viņš laukumā nedevās.

Jau no spēles pirmajām minūtēm Kurucs laukumā spēkojās ar pretinieku līderi Janni Adetokunbo. Tai pat laikā viņš jau pirmajā ceturtdaļā atzīmējās ar astoņiem gūtiem punktiem, tās noslēgumā esot otrais rezultatīvākais Bruklinas spēlētājs.Lielāko daļu otrās ceturtdaļas Kurucs atradās uz rezervistu soliņa, taču pirms puslaika pārtraukuma viņš devās laukumā, palīdzot komandai pārtraukumā doties ar astoņu punktu pārsvaru (73:65).

Pirmajā puslaikā "Nets" realizēja 14 tālmetienus, kas ir komandas rekords šosezon.

Trešajā ceturtdaļā Rodionam atkost grozu neizdevās, jo visi četri viņa raidīti metieni mērķi nesasniedza. Tas arī atstāja iespaidu uz rezultātu tablo, nominālajiem mājiniekiem deficītu sadeldējot. Pēdējās ceturtdaļas vidū "Bucks" ne tikai spēja sadeldēt deficītu, bet arī izvirzīties vadībā. Turpinājumā abas komandas apmainījās vadības grožiem

"Nets" kreklā šajā spēlē laukumā devās leģendārais Džamals Kraufords. Lai gan 40 gadus vecā aizsarga spēles laiks nebija liels, viņš atzīmējās ar pieciem punktiem. Diemžēl turpinājumā spēlētājs guva savainojumu, pēc kura vairs laukumā neatgriezās.

Bruklinas vienība, kurai tā jau Orlando "burbulī" neatrodas pilnā sastāvā, šajā spēlē iztika bez vairākiem līderiem. Ārpus pieteikuma palika Kariss Laverts, Džerets Alens un Džo Hariss.

"Bucks" jau šajā spēlē varēja nodrošināt pirmo vietu NBA Austrumu konferencē, tomēr uzvara viņiem izpalika.

"Nets" pēc 67 spēlēm ieņem astoto vietu NBA Austrumu konferencē. Viņu kontā ir 32 uzvaras un 35 zaudējumi. Tāda pati bilance ir arī priekšā esošajai Orlando "Magic".

Tikmēr citā mačā Dalasas "Mavericks", kas teju visu spēli atradās iedzinējos, papildlaikā ar 114:110 pieveica Sakramento "Kings".

Porziņģis spēlēja 27 minūtes (27:21), kurās sameta 22 punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, divreiz asistēja partneriem un pārtvēra divas pretinieku bumbas. Liepājniekam šajā mačā piekliboja metienu precizitāte - viņš realizēja vien sešus no astoņpadsmit metieniem no spēles, turklāt visi septiņi viņa tālmetieni bija neprecīzi. No soda līnijas viņš prata trāpīt desmit no 11 spēlētājiem.

Uzvarētājiem 34 punktus sameta Luka Dončičs.

"Mavericks", kas jau garantējuši vietu izslēgšanas turnīrā, pašlaik ieņem septīto vietu NBA Rietumu konferencē. Dalasas klubs 70 spēlēs uzvarējuši 41 reizi. Tikpat panākumi ir arī sestajā vietā esošajai Oklohomsitijas "Thunder", taču viņi aizvadījuši par četrām spēlēm mazāk.

Orlando esošajā izklaides parkā sezonu turpina 22 vienības, no kurām 16 iekļūs izslēgšanas turnīrā.