Čempionu treneris Igors Miglinieks: Ķīnā basketbols ir atšķirīgs

Komandas galvenā trenera asistenta lomā Igors Miglinieks šopavasar kļuva par Ķīnas Basketbola asociācijas (CBA) čempionu, palīdzot līdz titulam aizvadīt Guandunas "Southern Tigers". Treneris Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" piektdien pastāstīja, ka basketbols Ķīnā atšķiras no Eiropā spēlētā un ne visi to spēj uzreiz pieņemt.

Miglinieks Ķīnā aizvadīja jau septīto sezonu, bet piekto gadu pēc kārtas strādāja Guandunas "Southern Tigers". Klubs ar astoņiem tituliem ir viens no veiksmīgākajiem Ķīnā, bet iepriekš pēdējoreiz pašmāju čempionātā uzvarēja 2013.gadā. Tādēļ uzvara pilsētā bija gaidīta, komandai izšķirošo panākumu gūstot izbraukumā. 

Ķīnas basketbolu raksturo fiziska un pat netīra spēle, tādēļ jābūt ļoti stipram komandas garam, lai spētu visiem izaicinājumiem izsisties cauri, paskaidroja Miglinieks. Komandā drīkst būt tikai divi ārzemnieki, kas parasti ir labi atalgoti Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) līmeņa komandu tuvākie rezervisti. Čempionātā spēlē 20 komandas un 12 vienības ir ļoti stipras, pulcējot pilnas zāles un skaļu atbalstu. Raksturīgs ir arī izteikts mājas komandas faktors tiesnešu darbībā. 

Guanduna ir pilsēta ar astoņiem miljoniem iedzīvotāju, bet reģionā tā nav lielākā. Cilvēku drūzma pilsētā ir liela, tomēr visi neatkarīgi no rocības ir pozitīvi, smaidoši un grib komunicēt, pastāstīja Miglinieks. Prāva fanu grupa lido komandai līdzi uz izbraukuma spēlēm, bet mājas arēna ar 16 000 skatītāju vietām ir pilna pret spēcīgiem pretiniekiem regulārajā sezonā un visās spēlēs izslēgšanas turnīrā.

Miglinieks ir pārliecinājies, ka uzticību jaunu ideju virzīšanai Ķīnā var iekarot tikai pakāpeniski. Ķīnā nav ierasts komandā piesaistīt divus mazos saspēles vadītājus, bet tieši tas šosezon palīdzējis tikt pie čempionu titula. Šādu sastāva variantu Miglinieks piedāvājis jau iepriekš, taču ilgu laiku atbalstu neguva, jo tāds risinājums nebija vietējā basketbolā atzīts. 

Līgums ar Guandunas "Southern Tigers" Migliniekam ir arī uz nākamo sezonu. Iespējams, klubs vasarā atbrauks trenēties uz Latviju, kas Migliniekam būtu parocīgāk. Atvaļinājumā daudz laika atpūtai Migliniekam gan nebūs, jo viņš apņēmies risināt savas basketbola sporta skolas jautājumus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti