Basketbolists Bertāns paliek sausā «Mavericks» uzvarā pār «Lakers»; Porziņģis «Wizards» vēl nedebitē

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns otrdien nerealizēja nevienu tālmetienu, taču viņa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" saspringtā mača galotnē spēja pieveikt Losandželosas "Lakers" (109:104), liecina Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) informācija.

Bertāns laukumā devās pēc maiņas, kopumā spēlējot 10 minūtes un 27 sekundes. Rūjienietis šajā laikā izpildīja četrus tālmetienus, taču punktus neguva. Viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un saņēma divas piezīmes. Kamēr Bertāns bija uz parketa, "Mavericks" guva par septiņiem punktiem vairāk, nekā pretinieki.

Rezultatīvākais komandas uzvarā bija Luka Dončičs ar 25 punktiem. Vēl 22 pievienoja Džeilens Bransons.

Tikmēr "Lakers" komandā ar 26 punktiem izcēlās Lebrons Džeimss.

Pirmā puslaika izskaņā vienubrīd "Mavericks" pārsvars sasniedza pat 21 punktu, tomēr jau sākoties pēdējai ceturtdaļai ar diviem punktiem priekšā bija "Lakers". Viņu pārsvars pieauga līdz pat sešiem punktiem, tomēr galavārds spēlē piederēja Dalasas komandai.

Citā mačā Kristapa Porziņģa Vašingtonas "Wizards" ar 116:113 pieveica Detroitas "Pistons". Porziņģis ceļgala savainojuma dēļ turpina nespēlēt.

"Mavericks" ar 37 uzvarām 62 spēlēs ir piektajā vietā NBA Rietumu konferencē. Tikmēr "Wizards" ar 28 panākumiem 61 mačā ir 11. pozīcijā Austrumu konferencē.

NBA izslēgšanas spēļu turnīram uzreiz kvalificēsies sešas labākās katras divīzijas komandas. Savukārt septītās līdz desmitās vietas ieguvēji izspēlēs "play-in" mačus, lai noskaidrotu vēl divas komandas, kas pievienosies konferences labākajām "play-off turnīrā".