Latvijas basketbola izlase gūst uzvaru arī pārbaudes spēlē ar Gruziju. Spilgtākās epizodes

Gatavojoties Pasaules kausa finālturnīram, kas no 25. augusta līdz 10. septembrim notiks Indonēzijā, Japānā un Filipīnās, Latvijas vīriešu basketbola izlase sestdien aizvadīja pārbaudes spēli ar Gruziju, kurā guva pārliecinošu uzvaru ar 82:57.

Kapteiņa funkcijas Latvijas izlasē pildīja Dairis Bertāns. Daži no vadošajiem spēlētājiem šajā spēlē palīdzēt nevarēja – piemēram, Kristaps Porziņģis un Dāvis Bertāns.

Pirmsspēles studija

Spēle iesākās spraigi, un vadību ātri pārņēma Gruzijas valstsvienība. Mača pirmā ceturkšņa vidū gan izdevās sadeldēt rezultāta starpību līdz diviem punktiem. Pie 13:13 rezultāts jau bija izlīdzināts. 19:20 – ar šādu rezultātu noslēdzās pirmā ceturtdaļa.

Otrajā ceturtdaļā uz laukuma tika palaists Artūrs Žagars, kurš uzreiz izcēlās ar tālmetienu, izlīdzinot rezultātu 25:25. Bet Aigara Šķēles precīzais metiens no groza apakšas ļāva Latvijas izlasei pirmo reizi izvirzīties vadībā ar 27:25. Latvija turpināja veiksmīgi uzbrukt un audzēja pārsvaru. Pirmais puslaiks noslēdzās uz pozitīvas nots – puiši atpūsties devās, kad rezultāts uz tablo rādīja 45:39.

Pirmā puslaika spilgtākie brīži

Pēc pirmā puslaika Rodions Kurucs LTV norādīja, ka otrajā ceturtdaļā izlase sākusi spēlēt agresīvāk aizsardzībā un vairāk sākusi skriet – pretinieki netika līdzi. Viņaprāt, tieši tā arī bija panākumu atslēga rezultativitātei.

Saruna ar Rodionu Kurucu

Trešajā ceturtdaļā Latvijas izlase turpināja ātros pretuzbrukumus un labu spēli aizsardzībā, kas ļāva kāpināt rezultāta starpību. 65:49 – trešo ceturtdaļu Latvijas izlase noslēdza ar 16 punktu pārsvaru.

Arī noslēdzošajā spēles ceturksnī Latvijas izlase turpināja kāpināt rezultāta starpību, noslēdzot spēli ar rezultātu 82:57.

Spēles spilgtākās epizodes

Rezultatīvākais Latvijas izlasē bija Aigars Šķēle, kura rēķinā 16 punkti, piecas bumbas zem groziem un trīs rezultatīvas piespēles. Desmit punktus pievienoja Rolands Šmits, Kristers Zoriks un Mareks Mejeris. Ar astoņiem punktiem izcēlās Dairis Bertāns, bet septiņus pievienoja Artūrs Žagars, kura rēķinā arī piecas rezultatīvas piespēles.

Pēc spēles rezultatīvākais spēlētājs Šķēle atzina, ka jūtas labi. "Forši, vinnējām, spējām salauzt viņu spiedienu," norādīja spēlētājs. Izlase otrajā ceturtdaļā sapratusi, kā spēlē pretinieks.

Saruna ar Aigaru Šķēli

Pēc spēles Mareks Mejeris priecīgi norādīja, ka atmosfēra ģērbtuvēs ir laba. Tagad izlase dienu atpūtīsies, bet pēc tam sāks gatavoties pārbaudes spēlei ar Dominikānu.

Saruna ar Mareku Mejeri

Pārbaudes spēļu ciklu Latvijas valstsvienība sāka trešdien, kad Liepājā ar 87:77 pārspēja Zviedriju. 12. augustā gaidāma spēle ar Dominikānas Republiku, bet 16. augustā – pret Somiju. 20. augustā Latvijas izlase Taivānā tiksies ar Puertoriko, bet 22. augustā – ar Lietuvu.

Pasaules kausa finālturnīru Latvijas izlase aizvadīs Indonēzijā, kur tiksies ar Francijas, Kanādas un Libānas izlasēm.