Četras izlases jau iekļūst basketbola Pasaules kausa ceturtdaļfinālā, tālāk tiek arī Lietuva

Pirmās divas vakances Pasaules kausa ceturtdaļfinālā aizpildīja Slovēnijas un Vācijas basketbola izlases, gūstot uzvaru otrās kārtas spēlēs. Vēlāk piektdien vietu turnīra astoņu spēcīgāko komandu vidū garantēja arī ASV un Lietuva.

(papildināts pēc Brazīlijas uzvaras pār Kanādu)
Slovēņi ar 91:80 uzvarēja Austrālijas izlasi, savukārt Vācijas valstsvienība ar 100:73 bija pārāka par Gruziju. Slovēnija un Vācija ieņems divas augstākās pozīcijas K grupā, bet precīzu vietu sadalījumu noteiks savstarpējā spēlē. Pret K grupas komandām ceturtdaļfinālā spēlēs divas labākās vienības no Latvijas izlases pārstāvētās L grupas.

Lietuvas un Grieķijas spēles epizodes

Savukārt J grupā konkurentiem neaizsniedzamas kļuva ASV un Lietuvas izlases. Amerikāņi pēc pirmā puslaika bija zaudētājos, tomēr spēja ar 85:73 pārspēt Melnkalni, turpretim Lietuvas valstsvienība uzvaru sēriju turpināja ar panākumu 92:67 pret Grieķiju.

Jau vēstīts, ka L grupā Latvija cerības uz ceturtdaļfinālu saglabāja ar uzvaru pār pašreizējo titula īpašnieci Spāniju.

Bijušais valstsvienības basketbolists Haralds Kārlis par Latvijas un Spānijas spēli

Ceļu uz ceturtdaļfinālu Latvijas izlasei piektdien vakarā atviegloja Brazīlijas valstsvienība ar uzvaru 69:65 pār Kanādu. Tādējādi visām četrām komandām grupā pirms pēdējās spēļu dienas ir pa septiņiem punktiem, un pa vienas ceļazīmes liktenim izšķirsies katrā no divām atlikušajām spēlēm. Uz ceturtdaļfinālu Filipīnu galvaspilsētā Manilā dosies gan Latvijas un Brazīlijas spēles uzvarētāji, gan Kanādas - Spānijas dueļa spēcīgākā komanda.

Tikmēr situācija saasinājās I grupā, kur Itālijas izlase ar 78:76 sagādāja pirmo zaudējumu serbiem, bet Puertoriko valstsvienības cerības saglabāja uzvara 102:97 pār Dominikānas basketbolistiem. Arī šajā grupā pirms pēdējās spēļu dienas visām komandām ir vienāds punktu skaits.

KONTEKSTS:

Pasaules kausa finālturnīrā pirmoreiz piedalās 32 valstsvienības, un Latvijas izlase ir debitantes statusā. Četru grupu komandas startēja Filipīnās, bet pa astoņām vienībām – Japānā un Indonēzijā. Finālturnīrs noslēgsies 10. septembrī Filipīnu galvaspilsētā Manilā.