Sadaļas Sadaļas

Rīgā notiks starptautiskās laikmetīgās skatuves mākslas tīkla IETM reģionālā tikšanās

2020. gada 1. un 2. oktobrī notiks starptautiskās laikmetīgās skatuves mākslas tīkla IETM pasaules skatuves mākslas nozares sanāksmes pirmā plenārsēde. Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar Ģertrūdes ielas teātri (ĢIT) rīko IETM reģionālo tikšanos Rīgā, informēja ĢIT pārstāvji.

IETM tikšanās vienlaikus norisinās 24 vietās, Rīga šogad tiek pārstāvēta starp tādām pilsētām kā Minhene, Sidneja, Jokohama un Erevāna.

Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar Ģertrūdes ielas teātri izveidojis programmu, lai domātu par skatuves mākslas stratēģijām jaunajā Covid-19 vidē un ciešāku reģionālo un starptautisko sadarbību un tās iespējamām formām, kā arī veicinātu jaunu starptautisku projektu rašanos. Delegāti aicināti apspriest idejas, kā Baltijas reģions var sevi parādīt kā spēcīgu un neatkarīgu skatuves mākslas platformu Eiropas un pasaules kontekstā. Kā izveidot ciešu sadarbības struktūru, kas sniegtu spēcīgu atbalstu visiem dalībniekiem? Kā decentralizēt Eiropu uz austrumiem?

Lai arī jaunie karantīnas ierobežojumi kolēģiem no Lietuvas un Igaunijas neļauj apmeklēt sanāksmi, diskusijai aicināta pievienoties Somijas delegācija.

IETM tikšanās Rīgā, kur piedalīsies vietējie mākslinieki un producenti un Somijas delegācija, tiešsaistē būs sasaistīta ar pārējām sanāksmēm visā pasaulē, apvienojot vairāk nekā 500 skatuves mākslas profesionāļus. Pasākums tiks atklāts 1. oktobrī ar tiešsaistes plenārsēdes diskusiju “Kas ir svarīgi tagad?”, kur līdzās citiem jomas profesionāļiem Rīgu pārstāvēs kuratore un producente Gundega Laiviņa.

“Domājot par to, kas šobrīd ir svarīgi, mēs skatāmies uz kaimiņiem un jautājam: ja pašlaik nav iespējams ceļot uz rietumiem, kā mēs varam stiprināt un veidot spēcīgākas sadarbības reģionā?” skaidro Beka Bergere, Latvijas Jaunā teātra institūta mākslinieciskā vadītāja.

IETM ir starptautisks skatuves mākslu organizāciju sadarbības tīkls, kas aptver vairāk nekā 500 organizācijas un individuālus dalībniekus visā pasaulē, apvienojot teātra, dejas, cirka, performances mākslas, u.c. nozaru pārstāvjus. Uz tikšanos Rīgā aicināti skatuves mākslas producenti un mākslinieki no Baltijas valstīm un Somijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt