Dod pieci!

Raimonds Tiguls un Rīgas Doma zēnu koris - Klusi čukst Dievs | Dod Pieci 2019

Dod pieci!

Prāta Vētra - Ogles | Dod Pieci 2019

Prāta Vētra | Dod Pieci 2019

«Prāta vētra» labdarības maratonā «Dod pieci!» atskaņo dziesmu «Ogles»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 6 mēnešiem.

Viesojoties labdarības maratona “Dod pieci!” stikla studijā Doma laukumā maratona atklāšanas dienā, grupa “Prāta vētra” atskaņoja dziesmu “Ogles”.

Kā atklāja Renārs Kaupers, sākotnēji “Prāta vētra” bija plānojusi uzstāties ar citu skaņdarbu, taču dziesmas izvēli noteica ziedotāja Ārijas kundze, kuru Renārs saticis pie “Dod pieci!” ziedošanas lodziņa.

Intervijā “Prāta vētra” atminējās Mumiņu – grupas basģitāristu Gundaru Mauševicu, kurš aizgāja bojā autokatastrofā 2004. gadā.

"Mēs bijām saskārušies ar vecākās paaudzes aiziešanu, bet šis bija gadījums, kad aizgāja mūsu vecuma cilvēks, mūsu vienaudzis, mūsu draugs. Skaidrs, ka bija šoks un bija vajadzīgs laiks, lai mēs to pārdzīvotu. Mēs Mumiņa aiziešanu ļoti izjutām arī grupas kontekstā. Ne velti runā, ka grupas ir ļoti īpašs raksturu un enerģiju kopums. Tikko tu zaudē vienu elementu, tā ļoti sašūpojas grupas iekšējais stāvoklis," pastāstīja Kaupers, atzīstot, ka grupu ļoti stiprinājuši draugi un vecāki, uzmundrinot, ka ir jāturpina darīt.

"Dzimšana un aiziešana ir divi lieli notikumi mūsu dzīvē, ar ko ir vienkārši jārēķinās, ka tas ir neizbēgami, un, lai kādi dzīves triecieni nebūtu mums jāpārdzīvo, mums tomēr ir jāiet tālāk," rezumēja Kaupers.

 

 Tāpat grupa "Prāta vētra", viesojoties "Dod pieci!" studijā, reklamēja savu labdarības izsolei nodoto lietu – albuma "Viss ir tieši tā, kā tu vēlies" vāciņa oriģinālgleznu – Dieviņu, kurš makšķerē – grupas bundzinieka Kaspara Rogas tēva Ulda gleznojumā.

Jau vēstīts, ka izsoles dalībnieki vairāksolīšanā varēs iegūt vairāk nekā 15 ekskluzīvas lietas. Izsoli rīko "Ziedot.lv" sadarbībā ar "Pērkam kopā", tā pieejama labdarības maratona mājaslapā. Visi ieņēmumi no labdarības izsoles tiks novirzīti neārstējami slimu cilvēku aprūpei.

Otrdienas, 17. decembra, pusdienlaikā "pieci.lv" dīdžeji Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš, Marta Grigale tika ieslēgti īpašajā stikla studijā Doma laukumā, lai rekordgarā 152,5 stundu tiešraidē atskaņotu tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas un runātu par cieņpilnu mūža nogali.

Emocionālajās 152,5 maratona stundās stikla studijā dienu un nakti ar priekšnesumiem viesosies vairāk nekā 100 dažādi mūziķu kolektīvi un solo mākslinieki. Ziedotāju izvēlētās dziesmas mīsies ar studijas viesu – nozares ekspertu intervijām, kā arī personīgiem ziedotāju pieredzes stāstiem par paliatīvo aprūpi un tuvinieku dzīves noslēgumu.

"Dod pieci!" norisei 24 stundas diennaktī var sekot līdzi Latvijas Radio 5 - pieci.lv ēterā, video tiešraidi var skatīties dodpieci.lv, lsm.lv, kā arī nakts stundās LTV1 un Latvijas Radio 1. Maratons noslēgsies 23. decembrī plkst. 20.30.

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā.

Klātienē iespējams ziedot gan skaidru naudu, iemetot to ziedojumu urnā, gan ar norēķinu kartēm. Brīvprātīgie "Ziedot.lv" darbinieki pie ziedošanas punkta fiksēs par ziedojumiem izvēlētās dziesmas, lai tās nokļūtu dziesmu rotācijā.

"Dod pieci!" 2019

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad vāc līdzekļus neārstējami slimu cilvēku dzīves nogalei. Minimālais ziedojums 5 eiro nodrošinās vienu šķidras pārtikas ēdienreizi cilvēkiem, kuri paši vairs paēst nevar. Tāpat ziedojumi palīdzēs citiem paliatīvās aprūpes pacientu atbalsta pasākumiem – fizioterapeita palīdzībai, uzturspeciālista konsultācijām, transporta pakalpojumiem u.c.

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā.

Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks nodoti "Ziedot.lv" rīcībā, lai tiem cilvēkiem, kuriem ir nepieciešama specializēta šķidrā pārtika vai valsts neapmaksātā enterālā barošana, nodrošinātu pietiekamu un sabalansētu uzturu. Enterālā barošana nepieciešama cilvēkiem, kuri nespēj uzņemt atbilstošu uzturu dabiskā veidā, tie ir cilvēki, kuriem nedarbojas rīšanas reflekss, viņi nevar paši apēst, sakošļāt un norīt ēdienu, tāpēc tiek nodrošināta nozīmīgo uzturvielu ievadīšana organismā. Liela pacientu grupa ir tāda, kuri var uzņemt pārtiku, tomēr nepietiekamā daudzumā, vai nevar uzņemt cieto pārtiku – te risinājums ir šķidrās pārtikas maisījumi, kas ir bagāti ar nepieciešamajām uzturvielām, lai pēc iespējas mazinātu pacientu diskomfortu un uzlabotu dzīves kvalitāti.

Ņemot vērā "Ziedot.lv" pieredzi, sabiedrības ziedojumus varēs izmantot arī citiem atbalstošās terapijas mērķiem - fizioterapeita vizīte mājās, uztura speciālista konsultāciju apmaksai, specializētā transporta pakalpojumu izdevumu segšanai, lai, piemēram, gulošu pacientu nogādātu ārstniecības iestādē vai specializētu aprūpes preču iegādei. No ziedojumiem netiks segti medikamenti.

KONTEKSTS

Ik gadu labdarības maratons "Dod pieci!" aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašām vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, kā arī jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai.

Labdarības maratonu “Dod pieci!” jau sesto gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti