«Nabaklab» vienīgo koncertu sniegs grupa «Pasaules gaisma»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Svētdien, 2. novembrī, klubā „Nabaklab” notiks vienīgais grupas „Pasaules gaisma” apvienošanās koncerts, lsm.lv pavēstīja koncerta rīkotāji.

Dziesminieka Imanta Dakša dziesmas esam pieraduši dzirdēt, viņam uzstājoties vienatnē un pašam sevi pavadot uz akustiskās ģitāras. Taču jau 2001. gadā Imantam Daksim radās grupa „Pasaules gaisma”, kura paspēja nospēlēt daudzus koncertus un ierakstīt divus albumus, iegūstot sev stabilu cienītāju loku. Ierakstus joprojām var noklausīsities grupas draugiem.lv mūzikas profilā. 

“Pasaules gaismā” spēlēja Imants Daksis (balss, ģitāra), Juris Tipa (basģitāra) un Mārtiņš Links (bungas), kura vietā vēlāk nāca Edgars Liljē - abu pēdējo kolēģis no leģendārās underground grupas “Depo”, kas piedzīvoja īsu, bet ļoti spilgtu mūžu.

Vēlāk “Pasaules gaismai” ar taustiņinstrumentiem pievienojās arī Kalvis Kluburs no tumšā sintpopa grupas “STandART”, kurā savukārt ģitāras spēlējuši gan Tipa, gan Links.

Vēlāk Imants vairāk pievērsās solodarbībai, izdodot albumu pēc albuma, jo, kā viņš pats teica, vienatnē ir vieglāk, jo dziesmas ātrāk ir gatavas spēlēšanai. Ja runā par ražīgumu, tad Daksis kā dziesmu autors ir vienīgais, kuram šajā ziņā ir izdevies pārspēt Māri Švernu.

Pirms septiņiem gadiem “Pasaules gaismas” basģitāristam Jurim Tipam pārceļoties dzīvot uz Meksiku, daudzu mūzikas cienītāju cerības vēl kādreiz dzirdēt šo grupu koncertos izkūpēja gaisā. Tomēr Imants juta vēlmi atkal realizēt savas dziesmas grupā un pat apsvēra iespēju arī pārcelties uz Meksiku, lai atsāktu muzicēt kopā ar Juri – ļoti radošu, muzikāli erudītu un kolorītu pagājušās desmitgades sākuma Latvijas neatkarīgās mūzikas pārstāvi. Pašlaik Juris pirmo reizi pa visiem šiem gadiem viesojas dzimtenē un 2. novembrī “Nabaklab” notiks vienīgais grupas “Pasaules gaisma” koncerts, kurā atkal kopā spēlēs Imants Daksis, Juris Tipa un Edgars Liljē.

Divas dienas pēc koncerta Juris Tipa atgriežas Meksikā. Šoreiz ar visām saknēm pavisam burtiskā nozīmē, ņemot uz turieni līdzi arī savu māti. Arī Meksikā Juris turpina nodarboties ar mūziku, spēlējot basģitāru grupās “Los Robotes” un “Merlussa”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti