VIDEO: Imants Daksis publicē skumju Ziemassvētku dziesmu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Mūziķis Imants Daksis izdevis Ziemassvētku dziesmu un videoklipu “Spoks”, informēja mūziķa pārstāvji.

Imants Daksis, kurš ir dziesmas “Spoks” mūzikas un vārdu autors, par jauno darbu sacīja: “Šī dziesma ir ļoti skumjš stāsts par mazu bērnu un viņa dvēseles ceļiem – šūpuļdziesma dvēseles vientulībai. Spoks ir tēls, kas ir saglabājis savu apziņu, bet zaudējis iespēju savās emocijās, jūtās un atmiņās dalīties ar apkārtējiem”.

Skaņdarba skanējumu veido kokle apvienojumā ar kontrabasu, ūdenī dancinātiem šķīvīšiem un citiem skaņu efektiem.

Videoklipa autore un režisore Lena Sme savā darbā ir izmantojusi personīgo ģimenes video arhīvu, kas uzņemts 1980. gadu vidū ar “Aurora LOMO” kameru uz 8 mm kinolentes; attēls ir saglabāts autentisks, digitāli neapstrādāts. “Šis videoklips ir mākslinieces veltījums mūsu katra bērnības klīstošajam garam, kas palīdz pamanīt šķietami nesvarīgajā kaut ko ļoti būtisku,” skaidrots darba pieteikumā.

“Spoks” ir singls no Imanta Dakša gaidāmā albuma “Vientuļās revolūcijas”, kuru ievadīja mūziķa šogad izdotais minialbums “Ilgais ceļš kapos”.

Skaņdarba ierakstā piedalījušies: Imants Daksis (balss, ģitāra un skaņu efekti), Krīstīne Ādmine-Liepa (kokle), Toms Valmiers (kontrabass), Mikus Čavarts (perkusijas), Elizabete Helmane (balss), Mārtiņš Krastiņš (skaņu producents).

Ieraksts tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Videoklips radīts sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu un tās vadītāju Mārtiņu Ratniku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti