Šagāla muzejā Vitebskā skatāmas latviešu mākslinieku izstādes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

16. novembrī Marka Šagāla mākslas muzejā Vitebskā, Baltkrievijā, atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektora prof. Alekseja Naumova un prorektora prof. Kristapa Zariņa izstāde “Pasaules pilsētas”, kā arī Anitas Paegles ilustrāciju izstāde “Rīgas pasakas”.

Izstādes Baltkrievijā ir svinīgs notikums, kas organizēts par godu Latvijas Republikas proklamēšanas dienai.

Izstāde “Pasaules pilsētas” ir LMA kūrētā mākslas projekta “World Cities. Live Paintings” daļa. Projekts “World Cities. Live Painting”  īstenots vairākās pasaules lielpilsētās– Deli, Vašingtonā, Maiami, Honkongā, Abu Dabi, kā arī Rīgā, Kuldīgā, Ņujorkā, Parīzē, Venēcijā, Burano, Budapeštā, Vīnē un citviet.

Abi mākslinieki ekspozīcijas klāstu nemitīgi papildina, gleznojot plenērā aizvien jaunas pilsētas un vietas. Darbos atspoguļoti iespaidi, kas gūti pasaules metropolēs un kultūrvēsturiski bagātajās Eiropas pilsētās.

Anita Paegle ir Latvijā iemīļota bērnu grāmatu ilustrāciju autore, kuras spilgtais rokraksts paliek atmiņā un nav sajaucams ar nevienu citu. Māksliniece tēlus rada ar lielu rūpību, priekšroku dodot laikietilpīgam formveides procesam, lai panāktu pārdomātu un trāpīgu vizuālo tēlu valodu. Anita Paegle par savu vistuvāko tehniku uzskata akvareli, kura tehniskās iespējas māksliniece virtuozi pārvalda. Kopumā trīsdesmit trīs daiļrades gados tapušas trīsdesmit divas grāmatas, no kurām daudzas par sev vismīļākajām uzskata jau vairākas bērnu un vecāku paaudzes.

Mākslinieces sasniegumi bērnu grāmatu mākslā ir guvuši starptautisku atzinību - 2012. gadā viņa tika nominēta Hansa Kristiana Andersena balvai, 2013. un 2014. gadā - Astrīdas Lindgrēnas memoriālajai balvai. Anita Paegle saņēmusi vairākas balvas Latvijas skaistāko grāmatu, “Zelta ābeles” konkursos. Jaunākais “Zelta ābeles” apbalvojums iegūts par grāmatu “Ziemas pasaka” un “Miega pasaka” ilustrācijām. Māksliniecei piešķirta Pastariņa balva, Indriķa Zeberiņa balva, Pavasara balva, trīs reizes Jāņa Baltvilka balva, Tallinas ilustrāciju triennāles diploms un citas atzinības. 2014. gadā māksliniece saņēmusi „Latvijas Mākslas akadēmijas balvu”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti