Kultūras ziņas

Protesta dzeja mūsdienu Krievijā

Kultūras ziņas

Trīs grāmatas vēstures cienītājiem

Gleznotāja Bruno Vasiļevska ideālā pasaule

Iznākusi Demakovas grāmata par mākslinieku Bruno Vasiļevski

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Apgāds “Neputns” izdevis Helēnas Demakovas grāmatu “Gleznotāja Bruno Vasiļevska ideālā pasaule”.

“Bruno Vasiļevskis bija elitārs mākslinieks, un tāds viņš turpinās būt, kamēr pasaulē pastāvēs izglītotība vācu vārda ''Bildung'' nozīmē un vismaz dažu cilvēku izkopta spēja vērot, iedziļināties un domāt, lai saprastu viņa mākslu,” - tā grāmatas autore, mākslas zinātniece Helēna Demakova.

Grāmatas redaktori – Uldis Tīrons, Līga Marcinkeviča, Aivija Everte; zinātniskie konsultanti – Imants Lancmanis, Daina Teters, Stella Pelše; savukārt dizainu veidojis Ojārs Pētersons.

“Vasiļevska kā nobrieduša mākslinieka gleznas tapušas galvenokārt laikposmā no 20. gadsimta 60. gadu beigām līdz 80. gadu beigām. Viņš dzīvoja un gleznoja pēc paša izstrādātiem principiem, kas nelīdzinās nekam citam ne pirms, ne pēc viņa, lai arī Vasiļevskis bija cieši saistīts ar vairākām izcilām iepriekšējo gadsimtu mākslas parādībām un autoriem,” raksta Demakova.

Helēnas Demakovas grāmata ir pirmā monogrāfija par mākslinieku Bruno Vasiļevski (1939–1990).

“Esmu centusies rakstīt ne tikai par Bruno Vasiļevska mākslu un tās veidošanos, bet arī par viņa laiku un mākslas vidi. (..) Cenšoties izvērtēt viņa mākslas mantojumu un pārdomāt gleznotāja skatījumu uz mākslu un dzīvi, grāmatas struktūra balstīta uz trim tēmām: “Dzīve”, “Literatūra” un “Glezniecība un tās teorija”. Visas trīs bija māksliniekam svarīgas, visas trīs, runājot viņa neklātienes skolnieka Miervalža Poļa vārdiem, Vasiļevskis pakļāva vai uzlūkoja ar stingru “iekšējo likumību, kuru mēs saucam par ētiku. Ētika ir visas viņa dzīves un viņa darbu pamats”,” norāda Helēna Demakova.

Grāmatā iekļautas Bruno Vasiļevska gleznu, zīmējumu, ilustrāciju reprodukcijas, darbu katalogs, mākslinieka svarīgākie biogrāfiskie dati, avotu un literatūras saraksts, personu rādītājs, kā arī kopsavilkums franču valodā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti