Rīta Panorāma

Tuvojas ikvasaras Blūza mūzikas festivāls Ropažos

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Sērijā "Latvijas mākslas klasika" – grāmata par gleznotāju Jāzepu Grosvaldu

Iznākusi Eduarda Kļaviņa grāmata par gleznotāju Jāzepu Grosvaldu

Sērijā "Latvijas mākslas klasika" izdota mākslas zinātnieka, profesora Eduarda Kļaviņa grāmata par gleznotāju Jāzepu Grosvaldu, pavēstīja izdevniecībā "Neputns". 

Latvijas mākslas klasikas sērija turpinās ar grāmatu par Jāzepu Grosvaldu (1891—1920). Sērijas redaktore Laima Slava. Grāmatas autors Eduards Kļaviņš, literārā redaktore — Guna Pence, attēlu apstrāde: Jānis Pauzers, sērijas māksliniece Anta Pence.

Gleznotājs Jāzeps Grosvalds (1891—1920) ir viens no ievērojamākiem un izglītotākajiem latviešu māksliniekiem, kas Latvijas mākslas vēsturē raksturots kā klasiskā modernisma ievadītājs un kā nācijai būtisku tēmu atveidotājs kara un politisko krīžu posmā.

Grosvalds, kā rakstījis savā dienasgrāmatā, centās Rīgas draugiem "iepotēt drusku no "jaunās skolas" meklējošā un konstruktīvā gara", citiem vārdiem, no Parīzē iepazītā modernisma. Mākslinieka bēgļu un strēlnieku ciklu darbos atrodami ikoniski darbi, kas izsaka visu šī laikmeta un cīņu traģismu. Ne mazāka nozīme ir Grosvaldam arī kā pirmajam un izcilākajam orientālistam latviešu mākslā, par ko liecina viņa Persijas ceļojuma ainas un piezīmes.

Īpaša rakstīto materiālu daļa ir Jāzepa Grosvalda dienasgrāmatas un daudzās vēstules brālim, kas ļauj izsekot viņa biogrāfijai dienu no dienas, apzinot visu, ko viņš jutis, domājis un darījis.

Eduarda Kļaviņa grāmata "Jāzeps Grosvalds" iznākusi sērijā "Latvijas mākslas klasika", kas ļauj iepazīt mūsu mākslas klasiķu darbus un to tapšanas apstākļus. Grāmata ietver pilnu teksta tulkojumu angļu valodā un plašu reprodukciju klāstu. Grāmatas beigās atrodama arī laika josla, kurā latviešu mākslinieka dzīvi iespējams skatīt pasaules notikumu kontekstā, atklājot kopsakarības, paralēles vai interesantas sakritības.

Grāmata tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti