Nereģistrēti autoratlīdzību saņēmēji nākamgad varēs strādāt kā līdz šim

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Nereģistrēti autoratlīdzību saņēmēji arī 2022. gadā varēs turpināt darbu kā līdz šim, aģentūrai LETA pavēstīja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.

To paredz Saeimas 16.novembrī pieņemtie grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", kas paredz pagarināt pārejas periodu īpašo nodokļu režīmu autoratlīdzību saņēmējiem vēl uz vienu gadu, līdz 2022. gada 31. decembrim.

Tas nozīmē, ka nereģistrētiem autoratlīdzību saņēmējiem arī 2022. gadā ļauts darbu turpināt tā, kā līdz šim no šī gada 1. jūlija līdz 31. decembrim, nereģistrējot saimniecisko darbību.

Grozījumi nozīmē, ka 2022. gadā nereģistrēti autoratlīdzības saņēmēji var turpināt strādāt ar esošo nodokļu likmi 25%, no kuras autordarba pasūtītājs nomaksā autora iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, un līdzšinējo grāmatvedības kārtību.

Likums vēl jāizsludina Valsts prezidentam.

KONTEKSTS:

No 2021. gada 1. jūlija stājās spēkā virkne izmaiņu nodokļu jomā Latvijā, kuras Saeima pieņēma 2020. gada nogalē. Izmaiņas skar darba devējus, mikrouzņēmuma nodokļa maksātājus, saimnieciskās darbības veicējus, autoratlīdzības saņēmējus un akcīzes nodokļa maksātājus. 

Tomēr nodokļu izmaiņas, kas skar obligātās sociālās iemaksas, raisīja daudz neskaidrību un kritikas sabiedrībā. Par šīm izmaiņām daudz jautājumu bija arī Valsts prezidentam Egilam Levitam, kurš mudināja koriģēt nodokļu izmaiņas attiecībā uz pašnodarbinātajiem un nepilna laika darbiniekiem. Tādēļ Finanšu ministrijā tika izveidota darba grupa, kas vērtēja šīs izmaiņas

Pilnveidojot jauno minimālo valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) regulējumu, Finanšu ministrijas darba grupa piedāvāja pagarināt pārejas periodu iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) īpašajam režīmam autoratlīdzības saņēmējiem par gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti