Sadaļas Sadaļas

Ar plašu kultūras programmu Jūrmalā atzīmēs Aspazijas 155. gadskārtu

Marts ir izcilās latviešu dzejnieces Aspazijas (1865–1943) dzimšanas dienas mēnesis. Atzīmējot Aspazijas 155. gadskārtu, martā Jūrmalā – Aspazijas mājā, Raiņa un Aspazijas vasarnīcā, Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā un Dubultu baznīcā – norisināsies dzejnieces dzīves un daiļrades atceres pasākumi, medijus informē organizatori.

Programma

Aspazijas mājā (Z. Meierovica prospektā 18/20)

10. martā pulksten 18.00 notiks etnogrāfes Aijas Jansones lekcija “Rokdarbi Aspazijas laikā”. Viesojoties Aspazijas mājā, Latvijas Brīvdabas muzeja Etnogrāfijas nodaļas vadītāja Aija Jansone izvērtēs un atklās izstādes “Pasaciņa” noslēpumus. Izstādē redzami 20.–30. gados tapušie rokdarbi, kurus vieno Aspazijas dzeja. Izstāde apskatāma līdz 15. martam.

12. martā pulksten 18.00 dziesminieces Antas Eņģeles koncerts “Uz pavasari”. Vakara programmā iekļautas senas krievu romances un 30. gadu melodijas par jūras tēmu. Koncerta noslēgumā – Imanta Kalniņa un Jāņa Lūsēna dziesmas ar Aspazijas un Raiņa vārdiem.

17. martā pulksten 18.00 Initas Rudzītes rotu izstādes “Aspazija dzintarā” atklāšana. Izstādē būs apskatāmi 30 darbi, kurus māksliniece darinājusi, iedvesmojoties no Aspazijas dzejoļiem. Izstāde “Aspazija dzintarā” norisināsies līdz 30. maijam.

19. martā pulksten 17.00 biedrības “Aspazijas mantojums” priekšsēdētājas Ināras Andžānes priekšlasījums “Mītisko motīvu meklējumi Aspazijas dzejā”. “Aspazijas dzeja ir pasaule, pilna simboliem, materiālās un nemateriālās dzīves apvienojums, kas aizved daudzdimensiju telpā”, par Aspazijas dzeju saka pētniece Andžāne.

Dubultu Ev. lut. baznīcā (Baznīcas ielā 13)

14. martā pulksten 17.00 Dubultu baznīcā norisināsies pasākums “Izplesti spārni. Atgriešanās”, kas veltīts simtgadei kopš Aspazijas un Raiņa atgriešanās Latvijā no trimdas. Koncertā skanēs Emīla Dārziņa, Marģera Zariņa, Lūcijas Garūtas, Raimonda Tigula un citu komponistu skaņdarbi Baibas Renertes (mecosoprāns), Edītes Alpes (ērģeles), Jāņa Rinkuļa (čells) un Latvijas Universitātes kamerkora “DeCoro” izpildījumā. Aspazijas un Raiņa dzeju lasīs Dace Umbraško un jauniešu teātra “Eksperiments” dalībnieki.

Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā (Strēlnieku prospekts 30)

18. martā pulksten 17.00 notiks literatūrzinātnieces Ausmas Cimdiņas lekcija “Dzejniece un laiks. Ieskats Aspazijas pasaulē”.

Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (J.Pliekšāna ielā 5/7)

Līdz 25. aprīlim apskatāma izstāde "Negaidīti priekšmeti Raiņa un Aspazijas bibliotēkā", kas stāsta par lietām, kuras atrastas starp grāmatu lapām dzejnieku personīgajā bibliotēkā. Grāmatās atrasto lietu ekspozīciju saturiski padziļina mākslinieces Ievas Jurjānes radītie mākslas darbi, kas ilustrē izstādē skatāmās tēmas.

25. martā pulksten 18.00 norisināsies Aspazijas dzimšanas dienas pasākums “Sapfo un Aspazija”. Tikšanās ar Ilzi Rūmnieci un Daigu Lapāni.

30. martā pulksten 18.00 – tikšanās ar Jaunā Rīgas teātra Aspazijas lugas iestudējuma “Zalkša līgava” radošo komandu – režisori Ingu Tropu un aktieriem Regīnu Razumu, Janu Čivželi, Vili Daudziņu un Ivaru Krastu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt