Latvija «Oskara» balvai izvirza Kursieša filmu «Modris»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Nākamā gada ASV Kinoakadēmijas balvai "Oskars" labākās ārzemju filmas nominācijā no Latvijas izvirzīta Jura Kursieša spēlfilma "Modris", kas ir Latvijas, Grieķijas un Vācijas kopražojums. Režisors par filmu "Modris" 2014.gada nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps" saņēma balvu nominācijā kā labākā debija.

"Mūsu lēmums bija vienbalsīgs," norāda komisijas pārstāve Zane Balčus. "Kaut arī filmā "Izlaiduma gads" mēs saskatām daudz interesantu lietu un arī atzīmējamu kvalitāšu, tomēr filmas stilistikās viengabalainības, dramatiskā stāsta, izcilā galvenās lomas atveidotāja dēļ lēmums šoreiz ir šāds."

Zane Balčus par "Modra" izvēli virzīšanai uz "Oskara" nomināciju
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

Filma "Modris" ir patiesos notikumos iedvesmots stāsts par pusaudzi, kura samilzušais konflikts ar māti noved līdz tiesu darbiem. Pēc tam Modris nolemj atrast tēvu, kuru nekad dzīvē nav saticis.

Galvenās lomas atveidotājs filmā ir neprofesionāls aktieris Kristers Pikša, kurš pagājušajā gadā nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps" tika nominēts labākā aktiera balvai. Nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps" 2014.gadā filma "Modris" kopumā saņēma septiņas nominācijas, kā arī izpelnījās portāla "Delfi" Skatītāju balvu. Filma līdz šim saņēmusi vairākas balvas starptautiskos festivālos un divas nominācijas Grieķijas kinoakadēmijas balvai ("Hellenic Film Academy Award").

Pagājušā gada Latvijas izvirzītās filmas "Akmeņi manās kabatās" producents Roberts Vinovskis norāda - lai iegūtu gala nomināciju, ir jāiegulda liels marketinga darbs un tam ir vajadzīgi līdzekļi: "Atšķirībā no Holivudas filmām, pašā Holivudā brīnumi nenotiek, un ar to vien, ka mēs filmu izvirzām, vēl ir par maz, lai mums būtu kaut teorētiskas cerības tikt nominētiem, iegūt kādu no Akadēmijas balvas nominācijām, jo sistēma, kā tas darbojas šajā Amerikas Kinoakadēmijā, ir krietni savādāka. Ja mēs uzskatām, ka tas ir tāds nacionāls uzdevums vai mērķis kādu dienu tur nonākt, tad būtu nopietni arī jādomā par to, kādā veidā mēs varam atbalstīt šīs izvirzītās filmas finansiāli."

Producents Roberts Vinovskis: Lai iegūtu gala nomināciju, jāiegulda liels mārketinga darbs
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

Jau ziņots, ka šogad ASV Kinoakadēmijas balvas "Oskars" kritērijiem Latvijā atbilda divas spēlfilmas - "Izlaiduma gads" un Jura Kursieša filma "Modris".

Atbilstoši ASV Kinoakadēmijas balvas nolikumam uz nomināciju kategorijā "Labākā ārzemju filma" ("Best Foreign Language Film Award") var pretendēt pilnmetrāžas filma, kas pirmizrādi savā valstī piedzīvojusi laika periodā no 2014.gada 1.oktobra līdz šā gada 30.septembrim, ir vismaz nedēļu pabijusi kinoteātru repertuārā un tās pamatvaloda nav angļu valoda.

Gala lēmumu par vienas filmas virzīšanu pieņēma Nacionālā kino centra (NKC) izveidota ekspertu komisija, kurā darbojas NKC vadītāja un kinokritiķe Dita Rietuma, kinorežisors un teorētiķis Jānis Putniņš, Latvijas Kinematogrāfistu savienības valdes locekle un kinomāksliniece Ieva Romanova, Rīgas Kino muzeja vadītāja un kinozinātņu maģistre Zane Balčus, Kultūras ministrijas valsts sekretārs Sandis Voldiņš, kino žurnāliste un žurnāla "Kino Raksti" galvenā redaktore Kristīne Matīsa un filmu producents Roberts Vinovskis, kura līdzproducētā Signes Baumanes filma "Akmeņi manās kabatās" tika virzīta "Oskara" nominācijai 2014.gadā un sasniedza atzīstamus rezultātus, iekļūstot pirmsnomināciju saraksta divdesmitniekā.

Latvija savu filmu "Oskaram" izvirza jau astoto reizi.

No Latvijas "Oskara" nominācijai par labāko ārzemju filmu 1992.gadā tika virzīta Jāņa Streiča filma "Cilvēka bērns", 2008.gadā - Aigara Graubas filma "Rīgas sargi", 2010.gadā - Māra Martinsona filma "Amaya", 2011.gadā - Gata Šmita filma "Seržanta Lapiņa atgriešanās", 2012.gadā - Jevgēņija Paškeviča filma "Golfa straume zem ledus kalna", 2013.gadā - Jāņa Norda filma "Mammu, es tevi mīlu", bet 2014.gadā - režisores Signes Baumanes pilnmetrāžas animācijas filma "Akmeņi manās kabatās".

88. "Oskara" balvas pasniegšanas ceremonija, kurā godinās labākos 2015.gada kinodarbus, notiks nākamā gada februārī Losandželosā, bet balvas nominantus paziņos 2016.gada janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti