Sācies balvas «Kilograms kultūras 2019» fināla balsojums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 5 mēnešiem.

Otrdien, 21. janvārī, paziņoti sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2019” ziemas balsojuma uzvarētāji un atklāts fināla balsojums. Līdz 30. janvāra pulksten 23.59 iespējams balsot par kultūras notikumiem, faktiem un darbiem deviņās kategorijās.

Uzvarētāji tiks noskaidroti svinīgajā balvas “Kilograms kultūras” pasniegšanas ceremonijā 15. februārī, ko tiešraidē varēs vērot portālā LSM.lv un LTV1 un klausīties LR1 un LR3 ēterā.

Lai nokļūtu pie fināla balsojuma nominantiem, Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un LSM.lv žūrija izvirzīja savā redzējumā oriģinālākos un kvalitatīvākos aizvadītā gada Latvijas kultūras notikumus. Trīs balsojumos – pavasara, rudens un ziemas – skatītāji un klausītāji varēja izvēlēties spilgtākos un būtiskākos kultūras dzīves notikumus astoņās kategorijās.

Savukārt devītajā kategorijā – “Kultūrvieta” – visa aizvadītā gada garumā ikvienam bija iespēja izvirzīt savu iecienītāko kultūras baudīšanas vietu. Šogad no Rīgas pieteiktas septiņas, no Latgales – sešas, no Zemgales – četras, no Kurzemes – piecas, bet no Vidzemes – 17 kultūras baudīšanas vietas.

No visiem reģioniem uzvarēt var tikai viena kultūrvieta – tā, kas būs saņēmusi lielāko atbalstu fināla balsojumā.

LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja, žūrijas locekle Ieva Rozentāle atzīst, ka fināla notikumu saraksts ir skaists un iespaidīgs. “Katrs notikums būtiski raksturo mūsu kultūras telpas mērogu aizvadītajā gadā: vai tas būtu grupas “Instrumenti” koncerts vai leģendāras latviešu operas iestudējums, vai valsts simtgadē tapušās filmas vai citi izcili notikumi – katrs no tiem ir spēcīgi iespaidojis tā apmeklētājus un emocijās un prātos atstājis paliekošu nospiedumu,” uzsver Ieva un norāda, ka katrs finālists ir pelnījis atzinību.

Kategorijā “Gada notikums” finālā sacenšas divi kultūras notikumi, jo pavasara balsojumā žūrija šajā kategorijā nominantus neizvirzīja.

Balsot par saviem favorītiem iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu.

Latvijas Radio mūzikas žurnālists Orests Silabriedis priecājas, ka apbalvojuma finālistu saraksts ir pierādījums tam, ka 2019. gads Latvijas kultūras dzīvē bijis spilgtiem notikumiem bagāts. Viņš arī atzīst, ka, neskatoties uz to, ka pats bijis apbalvojuma žūrijā, izšķirties, par ko atdot savu balsi fināla balsojumā, ir ļoti grūti: “Kā lai izšķiras, piemēram, starp Latvijas komponista operu, spilgtu laukuma notikumu un filharmonisku koncertu ar neakadēmisku piegaršu?! Dosim priekšroku asprātīgam citzemniekam – latvju vērotājam, ģeniālam dzejniekam, kas radījis neaizmirstamu prozas paraugu, vai filozofam, kurš nezina pareizrakstību? Tepat arī jauns piegājiens jēdzienam ‘izstāde’, smagā metāla grupas (ne)tapšana, čekas maisi, stikla plātņu brīnums, seriāls, portrets, tiāra, ērģeles pludmalē, teātris mazdārziņos un vēl, un vēl. Prieks to visu atcerēties un prātā pārcilāt. Lai nevienam no mums nebūtu slinkums arī nobalsot!”

Žūrijā, kā ierasts, darbojas LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Anete Lesīte, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, kā arī LR3 – “Klasika” direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva, Justīne Savitska, Ilze Jansone un Toms Treibergs. Balvu atbalsta Rietumu bankas labdarības fonds.

Līdz 30. janvāra pulksten 23.59 par savu favorītu var balsot reizi dienā vietnē https://kgkulturas.lsm.lv.

Par balvu “Kilograms kultūras”

“Kilograms kultūras” ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM.lv. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem.

Apbalvojuma “Kilograms kultūras 2019” pasniegšanas ceremonija notiks 15. februārī LTV Koncertstudijā. To pulksten 21.15 būs iespējams vērot tiešraidē LSM.lv, LTV1 un REPLAY.lv, kā arī klausīties tiešraidē Latvijas Radio (LR1 un LR3 – Klasika) ēterā.

Apbalvojumu “Kilograms kultūras” atbalsta Rietumu bankas Labdarības fonds, nodrošinot prēmiju katras kategorijas uzvarētājam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti