Kultūras ziņas

Deju ansamblis "Austris" darina "Austragrāfiju"

Kultūras ziņas

(Zīmju valodā). Kultūras ziņas

Pasniegs Gada komēdijas balvu "Grābeklis"

Mūža balvas laureāti Latvijas komēdijā – Jānis Jarāns un Dainis Porgants

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Piektdien, 6. janvārī, VEF Kultūras pilī notiks Latvijas komēdijas balvas "Grābeklis" pasniegšanas ceremonija, kurā pirmo reizi pasniegs arī balvu par mūža ieguldījumu Latvijas komēdijā. Balvas rīkotāji bijuši absolūti vienprātīgi, izraugoties pirmos mūža balvas laureātus, un tie ir Latvijas komēdijas celmlauži – Jānis Jarāns un Dainis Porgants.

Pirmās mūža balvas laureāti Latvijas komēdijā – Jarāns un Porgants
00:00 / 04:18
Lejuplādēt

Latvijas Televīzijas humoršovs "Imanta–Babīte nepietur" 90. gados baudīja milzīgu popularitāti, tāpat kā tā galvenie varoņi Jānis Jarāns un Dainis Porgants. Īpaši iecienītas bija viņu apspēlētās policistu un dakteru tēmas, kā arī, protams, viņu atveidotais dāmu duets – Mildiņa Nabiņa un Skaidrīte Krāniņa.

Iecerot pirmo komēdijas balvu par mūža ieguldījumu, balvas rīkotājiem – komiķu apvienībai "Comedy Latvia" – ne mirkli nebija šaubu, kuriem pienākas pirmās mūža balvas laureātu gods. Stāsta "Comedy Latvia" vadītājs Edgars Žukovskis: "Mēs "Comedy Latvia" esam astoņi komiķi, un visi esam tādā vecuma grupā ap 30 vai drusku virs 30 gadiem, un visi esam faktiski izauguši ar "Imantu–Babīti". Tie ir pirmie komēdijas raidījumi, ko mēs skatījāmies 90. gadu beigās un vēl 2000. gadu sākumā. Tāpēc nebija pat jautājumu, visiem bija skaidrs, ka tai ir jābūt "Imantai–Babītei". Tieši tādēļ mēs Jāni un Daini tik ļoti apbrīnojam un cienām, ka viņi ar savu aktiermeistarību spēja tik veselīgi pasmieties par cilvēku vājībām un amizantajām situācijām, kādās cilvēki mēdz iekļūt."

Aktieris Jānis Jarāns šo novērtējumu uztver ar prieku un pateicību un "Imantas–Babītes" periodu atceras kā ļoti skaistu laiku, kas arī aktieriem pašiem sagādāja ļoti daudz pozitīvu emociju: "Prieks par to laiku, jo mūs abus tauta ļoti, ļoti mīlēja. Es smejoties vienmēr saku, ka mēs esam tie dinozauri no pagājušā gadsimta. Jo pagājušajā gadsimtā humors – tā jau īsti neskaitījās māksla. Tā bija pati zemākā kategorija no mākslas veidiem – izklaidēt, smīdināt cilvēkus, ļaut viņiem nedomāt par ikdienas rūpēm.

Tā jau neskaitījās toreiz māksla. Taču tautas mīlestību savukārt mēs izjutām ļoti spēcīgi."

Abi aktieri iepazinās un sadraudzējās jau Tautas kinoaktieru studijas laikā, viņu potenciālu pamanīja televīzijas cilvēki un pirmā viņu jokošanās aizsākās raidījumā "Zaķusalas ritmi", pēc tam sekoja "Imanta–Babīte nepietur", kas izvērsās ļoti daudzās sērijās un kam pateicoties aktieri tika aicināti piedalīties arī citos televīzijas raidījumos un uzstāties visā Latvijā.

Lai arī viņi atveidojuši ļoti daudz un dažādus tēlus, visvairāk cilvēki iemīļojuši tieši viņu Mildiņas un Skaidrītes duetu. Kad viņi to pirmo reizi parādīja raidījumā, pašiem prātā neienāca, ka tas varētu kļūt tik ļoti populārs.

Jānis Jarāns atceras: "Pamēģinājām, uztaisījām un palaidām vienu reizi "Imantā–Babītē". Atsaucība bija milzīga! Mēs kā apsējām tos lakatiņus, tā aizgāja fantastiski šis vecenīšu bloks! Tad mēs sākām arvien vairāk un vairāk, un beigās jau aizgāja tiktāl, ka, aicinot mūs uz koncertiem, pieprasīja tieši šīs te dāmiņas. Dažreiz jau bija tā, ka mēs aizbraucām uz koncertiem, un mūs uzrunāja: "Mildiņa un Skaidrīte, nāciet šeit pie galda!" Un – ja jūs redzētu, kā tas bija, ka lielajās estrādēs tūkstošiem cilvēku sēž un skatās uz diviem večiem, kas uzvilkuši kleitas! Un pirmās trīs rindas parasti ir pilnas ar seniorēm, kas viena otrai baksta – redzi, tas ir par tevi, tas ir par tevi!"

Jānis Jarāns un Dainis Porgants balvu par mūža ieguldījumu Latvijas komēdijā saņems 6. janvārī VEF Kultūras pilī, kur notiks komēdijas balvas "Grābeklis" svinīgā pasniegšanas ceremonija.

Kopumā balvas pasniegs piecās kategorijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti