Panorāma

Veikals laukos – iztikas un informācijas centrs

Panorāma

Panorāma

Dzīvnieki pamesti likteņa varā

Policija izmeklēs brīvprātīgās dzīvnieku glābējas rīcību, likteņa varā atstājot dzīvās radības

Sociālajos tīklos pamatīgu vētru sacēlis kārtējais ar dzīvnieku labturību saistītais pārkāpums. Talsu novadā atrasts īpašums, kurā brīvprātīga dzīvnieku glābēja turēja dažādus dzīvniekus, kuri pie viņas nonāca gan no ielas, gan privātpersonām, gan arī biedrībām. Taču, savu privātu likstu pārņemta, šī glābēja nozudusi un dzīvniekus – suņus, kaķus, kazas, āzi un gaili – atstājusi likteņa varā.

Trīsgadīgā kaza Dīva vakar kopā ar āzi Maniju un gaili Ješku nonāca Ingvildas gādīgajās rokās. Viņi kopā ar dažiem kaķiem un suņiem, kuri savukārt pagaidu mājas raduši citviet, vakar izglābti Talsu novadā, Balgalē. Taču ne visiem tur atrastajiem zvēriem liktenis bijis tik vēlīgs. Īpašumā atklājušās šausminošas ainas – netīrībā, badā, aukstumā un pat ūdenī pamesti dzīvnieki. Daļa dzīvi, daļa miruši.

Šos dzīvniekus turēja sociālajos tīklos pazīstamā dzīvnieku glābēja Monta Mince jeb īstajā vārdā Monta Juhņēviča. Par to, ka kaut kas varētu būt atgadījies, aizdomas bija dzīvnieku aizsardzības biedrības "DzīvniekuSOS" vadītājai Gitai Grantiņai. Šī biedrība agrāk regulāri sadarbojās ar Montu. Tomēr dzīvniekus pārstājuši viņai uzticēt, jo saprata, ka daudzu pie Montas Minces nonākušo dzīvnieku izcelsmei un likteņiem nav iespējams izsekot.

Gita bija tā, kura nu atklāja notiekošo un pēcāk dalījās emocionālā ierakstā sociālo tīklu vietnē "Facebook": "Ir miruši mokošā nāvē ļoti daudz suņu un kaķu. Es no sirds jūtu nožēlu. [..] Jūtu sevī katru minūti visu šo bojāgājušo dzīvnieku ciešanas."

Monta Mince bija ļoti aktīva dažādās soctīklu dzīvnieku grupās – glāba dzīvniekus un meklēja tiem jaunas mājas, aktīvi vāca arī ziedojumus. Līdzcilvēki norādīja, ka viņa ir darījusi gana daudz laba.

Arī biedrības "Tutti palīdzība dzīvniekiem" vadītāja Ingvilda Aumeistere reiz pati pie viņas iekārtojusi savu pundurkaziņu Dženiferu, kura nu jau atrasta starp mirušajiem. "Viņa bija kā brīvprātīgā [glābēja]. Reizēm ar kādu kopā vai pati par sevi, es pateikt nevaru. Viņa palīdzēja kaķiem un suņiem. Uzņēma pie sevis, aprūpēja un atrada jaunus saimniekus. Mēs visi tā darām," pastāstīja Ingvilda.

Par likteņa varā atstātajiem dzīvniekiem Ingvilda ļoti pārdzīvo. Vienlaikus ar atvieglojumu konstatējusi, ka trīs pie viņas atvestie dzīvnieki esot tīri ņipri: "Visticamāk, viņi dzīvos pie mums, ja neparādīsies kādi cilvēki, kas izrādīs interesi par adopciju. Laiks rādīs."

Interesi par dzīvniekiem Monta esot pazaudējusi apmēram pirms trīs mēnešiem, kad sašķobījās viņas partnerattiecības. Taču mikroblogošanas vietnē "Twitter" atstātie komentāri liek secināt, ka aizdomas par Montas nespēju uzņemties atbildību par dzīvniekiem bijušas jau iepriekš.

Īpašumā, kurā dzīvnieki atrasti, nu ieradās Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāvji. Ne dzīvi, ne miruši dzīvnieki nav atrasti, viņu uzturēšanās vietas esot mēģināts sakopt. Bet par to, kas te bijis vēl vakar, liecību netrūkst.

"Tur varēja saprast, ka suns tur ir turēts ilgstoši neatbilstošos apstākļos, jo visa tā vieta bija piesūkusies ar urīna smaku, arī fekāliju atliekas tur mētājās. Tikām arī iekšā pagrabā, kurā, kā bija uzfilmēts, iespējams, peldēja dzīvnieku līķi. To tas cilvēks mums teica, ka viņš esot viņus apracis mežmalā.

Protams, te būs darbs policijai, lai rok ārā, veic ekspertīzi un darbojas kriminālprocesa ietvaros. Bez ievērības šo atstāt nevar.

Jāsaņem [sods] ir pēc pilna mēra, pēc pilniem nopelniem," sacīja PVD Ziemeļkurzemes pārvaldes vadītājs Ivars Koloda.

Par Montas atrašanās vietu nekas nav zināms. Īpašumā, kurā dzīvnieki atrasti, viņa pati nedzīvo, bet gan kopā ar bijušo dzīvesbiedru, kurš īpašumu izrādīja PVD un Valsts policijai, īrēja to no īpašnieka, kurš savukārt dzīvo ārzemēs. Biedrībā "DzīvniekuSOS" norāda, ka šī nav pirmā reize, kad Monta nozudusi. Tomēr nekad iepriekš tas nav bijis ar šādām, tostarp dzīvniekiem letālām sekām.

Talsu pašvaldības policijā norādīja, ka Monta viņu redzeslokā nonākusi jau iepriekš, taču ne saistībā ar dzīvnieku labturības pārkāpumiem. Savukārt Valsts policija, kas nupat uzsākusi kriminālprocesu, detalizētākus komentārus šobrīd nesniedz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti