Latgales atbrīvošanas 100. gadadienas svinībās piedalīsies Polijas un Latvijas bruņoto spēku komandieri

Latgales atbrīvošanas 100. gadadienas svinībās, kas plānotas 3.janvārī, uz Latgali dosies arī Polijas un Latvijas bruņoto spēku komandieri.

1919.gadā Latvijai nācās stāties pretī milzīgam apdraudējumam – sarkanā armija virzījās no austrumiem, mēģinot mums atņemt ar lieliem upuriem izcīnīto brīvību. Jau 1919. gadā Latvijas armija padzina Bermonta karaspēku no Latvijas teritorijas, bet Latgale joprojām bija lielinieku varā, skaidro Zemessardzes Latgales 3. brigādes komandieris, pulkvežleitnants Gunārs Vizulis.

Viņš norāda, ka tolaik Daugavpilī sarkanās armijas spēki Latgalē bija diezgan ievērojami, tādēļ tika meklēti sabiedrotie – Latvijas pagaidu valdība sāka militāro sadarbību ar Poliju un Lietuvu. 1919. gada 30. decembrī tika noslēgts sadarbības līgums starp Latvijas un Polijas bruņotajiem spēkiem. Un 1920. gada 3. janvārī tika uzsākta ofensīva pret sarkano armiju Daugavpilī.

Atzīmējot šo notikumu 100. gada dienu, Latvijas un Polijas bruņoto spēku pārstāvji dosies uz Latgali, lai atzīmētu šo svarīgo notikumu simtgadi. Pasākumā piedalīsies Latvijas bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un Polijas bruņoto spēku komandieris ģenerālis Raimunds Andrejčaks (Rajmund Andrzejczak).

Zemessardzes Latgales 3. brigādes komandieris, pulkvežleitnants Gunārs VizulisKristaps Feldmanis

“Notiks svinīgs piemiņas pasākums pie Slobodkas krusta – tā ir piemiņas vieta 1920. gadā Latvijas brīvības cīņās kritušajiem poļu karavīriem. Vēlāk, pie Daugavpils domes ēkas tiks atklāta atjaunotā, okupācijas gados iznīcinātā plāksne, kas veltīta pilsētas atbrīvošanai no lieliniekiem. Savukārt pēcpusdienā mēs visi dosimies uz dievkalpojumu Krāslavā, kur Svētā Ludviga Romas katoļu baznīcā notiks dievkalpojums, un vēlāk restaurētā pieminekļa „Latgales atbrīvošanā kritušajiem poļu karavīriem” atklāšana Krāslavas kapos,” pastāstīja Vizulis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti