Medicīnas vēstures muzejā aplūkojama izstāde par seksuālo veselību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā no janvāra ir apskatāma izstāde "Seksuālā un reproduktīvā veselība". Tajā ir iespēja uzzināt, kā gandrīz 100 gados Latvijā un citur pasaulē valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas ir izglītojušas, skaidrojušas un uzrunājušas sabiedrību par seksuālās veselības jautājumiem, informē Veselības ministrijā (VM).

Izstādē ir aplūkojami vizuālie materiāli, kuri savulaik izmantoti gan sabiedrības informēšanai, gan emociju radīšanai. Izstādē var iepazīt neparastus objektus no Medicīnas vēstures muzeja krājumiem, kas vēsturiskā griezumā parāda, kā ietekmēta mūsu reproduktīvā veselība, pateicoties laika gaitā notikušajiem medicīnas atklājumiem un mainīgajiem cilvēku uzskatiem.

"Par zinātniski pamatotu sabiedrības izglītošanu reproduktīvās veselības jomā varam runāt tikai no 19. gadsimta beigām, kad ārsti, skolotāji un sabiedriskas organizācijas sāka pievērsties līdzpilsoņu izglītošanai,

piemēram, skaidrojot, kā neapjukt pubertātē, kā rodas bērni, kā vadīt laimīgu ģimenes dzīvi un kas darāms, ja seksuālo kontaktu laikā iemantota nelāga slimība," norāda VM.

Izstādes noslēgumā apmeklētāji var padomāt, ko vēlas pateikt citiem, un izgatavot reproduktīvo veselību veicinošo plakātu paši.

Izstādes apmeklējums ir bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti