Dienas ziņas

Liepājas Universitātes zinātnieku darbus izdos Kembridžas izdevniecība

Dienas ziņas

Vidzemē padevusies laba graudu raža

Dabas muzejā zied gladiolas

FOTO: Dabas muzejā krāšņojas gladiolas

Izstādē „Gladiolas 2015” Latvijas Dabas muzejā (LDM) no 12. līdz 16.augustam apskatāmas vairāk nekā 150 dažādas gladiolu šķirnes, kuras apmeklētāju vērtējumam sniedz Latvijas gladiolu selekcionāri un audzētāji, informē LDM.

Izstādē eksponētas pārsvarā agrās un vidējās gladiolu šķirnes, jo vasara pirmā puse nelutināja ar īpaši siltu laiku. Gladiolas viskrāšņāk šobrīd zied Lietuvas pierobežā, savukārt Kurzemes dārzos vēl tikai gaida pumpuru atvēršanos, stāsta audzētāji. 

Spītējot laika apstākļiem, LDM aplūkojamas aptuveni 150 dažādas gladiolu šķirnes. Kā ierasts savus ziedus izrādīs Juris Bāze, Laimonis Zaķis, Visvaldis Viņķelis, Aija Stūrīte, Ancānu ģimene, Raimonds Cīrulis, Raimonds Puriņš, Ērika Ozere un citi.

Gladiolu ziedi ir ar plašu pielietojumu, tos var izmantot gan ziedu pušķu, gan kompozīciju veidošanā, gan kā grieztos ziedus vāzē. Regulāri noņemot vecos ziedus un saīsinot ziedvārpas, gladiolas ļoti ilgi – nedēļu un vairāk saglabā dekorativitāti.

Pēc speciālistu aplēsēm, Latvijā dārzos var atrast ap 1000 gladiolu šķirņu. 

Apmeklētāji izstādes laikā varēs saņemt lietpratēju konsultācijas par gladiolu audzēšanu un šķirņu izvēli.

Izstāde apskatāma Rīgas centrā, K.Barona ielā 4 LDM otrā stāva izstāžu zālē. Pirmajā dienā tā darbojas līdz plkst.17, ceturtdien no 10 līdz 19, bet nedēļas nogalē no 10 līdz 17.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti