V.I.P.

«V.I.P.» 6.marts. Pirmais pusfināls

V.I.P.

«V.I.P.» 13.marts. Otrais pusfināls

V.I.P. 6.marts. Pirmais pusfināls

Lielās erudīcijas mēnesis «V.I.P.» – «dramatiskā» 10 punktu starpība

"Pasludinām martu par lielās erudīcijas mēnesi," uzrunājot četras uz pusfināliem sanākušās Latvijas Televīzijas erudīcijas projekta "Veiksme. Intuīcija. Prāts." ("V.I.P.") komandas, sacīja spēles vadītājs Uģis Joksts. Pērnā gada decembrī bija notikušas "Lielās viktorīnas" erudīcijas spēles, kurās noskaidrotas četras labākās komandas, tāpēc tās nāk cīkstēties par līdera godu arī "V.I.P." ietvaros.

Latvijas Televīzijas erudīcijas projektu "Veiksme. Intuīcija. Prāts." (V.I.P.) zinātkāro aprindās tiek uzskatīts par labu vietu, kur pārbaudīt savu prātu, demonstrēt zināšanas, saliedēties un atrast līdzīgi domājošos.

Šajā duelī satiekas "Lielās viktorīnas" 4. vietas ("Lācēni") un 2. vietas ("Mordanga") ieguvēji.

"Lācēnu" kausu kolekcija

"Un kāpēc ne? Nosaukums ar mums labi sadzīvo, ir veiksmīgs, tāds mīlīgs," skaidro komandas kapteine juriste Egita Prāma, piebilstot: "Jau vairākus gadus kā komanda piedalāmies viktorīnās. Komanda veidojusies, saplūstot divām komandām no cita erudīcijas turnīra. Es komandā kā personāldaļas vadītāja ik pa laikam aicinu pievienoties kādu spēlētāju. Šo 10 gadu laikā, jā, tik ilgi jau esam,  daudzi sevi var saukt par "Lācēniem"!"

Egitas Prāmas komanda
Egitas Prāmas komanda

Uģi, protams, interesē arī "Lācēnu" panākumi. Bet kapteine paskaidro: "Drīz būs jādomā par jaunu plauktu kausiem, pa turnīriem kā uzvarētāji jau esam nopelnījuši 11!"

Egita Prāma ir sarunu festivāla "Lampa" līdzdibinātāja, "Lampas" programmas kuratore jau deviņus gadus. Erudīcijas spēles kļuvušas par kopīgu ģimenes izklaidi, kurās nu jau piedalās arī desmitgadīgais dēls Gints, bet vips Egitas bilancē ierakstīts pirmo reizi.

Komandā ir Andris Šuba, kurš, iepriekš spēlējot vipu, bija komandas kapteinis: "Pirmais mēģinājums te nebija visai veiksmīgs, tāpēc piekritu nākt atkal! Vispār es priekšroku dodu aktīvai atpūtai, prāta spēles kā smadzeņu treniņš, kad ir brīvbrīdis!"

Andris kopš dzimšanas ir ogrēnietis, skolotājs ar 30 gadu pieredzi. Viņa skolasbiedrs Hermanis Arājs ir gan domubiedrs, gan gandrīz kaimiņš, un nu arī komandas biedrs vipā.

"Man patīk ārkārtīgi daudz dažādu lietu: māksla, mūzika, ceļošana, kulinārija, sports, visādu lietu "meistarošana"," atzīst Hermanis, kuram šī būs jau trešā dalība šajā erudīcijas spēlē.

Skanīgā "Mordanga"

Erudīti jau zinās, ka tik skanīgs vārds "Mordanga" patiesībā pieder apdzīvotai vietai Talsu novada Ģibuļu pagastā pie Kāņupes Mordangas-Kāņu ezera rietumu krastā. Dažkārt Mordangai pieskaita visu apvidu ap tuvumā esošajiem ezeriem kopā ar Kāņciemu. Komandas izveidotājs ir stendenieks Viktors Insbergs, kurš arī ir īstenais "Mordangas" kapteinis un komandas izveidotājs, un nosaukumu viņš atzīst vienkārši par skanīgu.

Kristaps Rozītis šajā spēlē piedalās ne pirmo reizi, bijis kopā ar erudītiem, bijis ģimenes komandas sastāvā, kā ģimenes finanšu ministrs, bet šoreiz – kā īstens "V.I.P." kapteinis.

Viktora Insberga komanda
Viktora Insberga komanda

"Jā, senākos laikos biju aktīvs TV erudīcijas raidījumu dalībnieks," stāsta Kristaps, "joprojām vienīgais Latvijā, kurš spējis būt gudrāks par piektklasnieku. Esmu ielauzies Latvijā ļoti plaši pārstāvētajā klātienes erudīcijas rotaļu pasaulē. Joprojām interesē laba literatūra un citiem nesaprotama mūzika, joprojām neciešu cilvēkus bez humora izjūtas."

Komanda gaidot no Kristapa, ka spēs atbildēt uz netradicionālām erudīcijas tēmām un uzticēšot juridiskus un medicīniskus jautājumus, jo viņš ir nenoticis sporta ārsts un jurists, toties gadiem iesprūdis finanšu starpniecības nozarē, strādājot bankā.

Komandā ir vēl viens Kristaps – Kristaps Zālītis, pēc izglītības psiholoģijas bakalaurs un sociālantropoloģijas maģistrs. 

"Ikdienā lasu studentiem lekcijas par kritisko domāšanu," iesāk Kristaps Zālītis un smaidu turpina: "Un vēl ir kāda interesanta nodarbošanās – vadu dusmu izlādes telpu "Smash Room Riga" – vienīgo vietu Rīgā, kur drošos apstākļos var gūt pozitīvas emocijas no dažādu mantu sadauzīšanas."

Zālītis "Mordangai" pievienojies salīdzinoši nesen, bet ar vērienu. Komandā atbildīgs par mūzikas un kino jautājumiem. Pārskatot komandā iedalīto tēmu bilanci, jāsecina, ka īstenie erudīcijas jautājumi kā ģeogrāfija, vēsture, ķīmija, sports paliek "Mordangas " dibinātāja Viktora Insberga ziņā.

"Nekas manā biogrāfijā nav mainījies," saka Viktors: "Joprojām stendenieks, joprojām prāta spēles, konkursi, krustvārdu mīklas ir mans dzīvesveids."

"Dramatiski atpaliekam"

Egita Prāma un Kristaps Zālītis vipu spēlē pirmo reizi, tomēr viss sešinieks pie Uģa Joksta jūtas droši un pārliecinoši. Egita ar pārbaudītu mēles mežģi – priedes brikšķina, priedes brikšķina – iesilda savas balss saites, abas komandas salīdzina turnīros iegūto kausu skaitu, un 20 spēles jautājumi ir sagatavoti vadītāja datorā.

Kad punktu skaits spēles gaitā ir sasummējies tā, ka Egitas trijniekam ir par 10 punktiem vairāk nekā Kristapiem un Viktoram, tad kapteinis saka: "Mēs dramatiski atpaliekam!" Pavisam nopietni uz Uģa smaidu reaģē Kristaps, sakot, ka erudīcijas turnīros arī divi punkti mēdz būt ļoti kritiski.

Laiku pa laikam spēles gaitā raisās arī ļoti atraktīvas sarunas, piemēram, par glītrakstīšanu, daiļrunību, daiļdārzniecību, sprāgstvielām, pīlēm vai ksenofobiju, ir jāpiekrīt Egitas secinājumam: "Tāds prieks ar šiem kungiem spēlēt!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti