Panorāma

NATO: Karš nenotiek pēc Putina plāna

Panorāma

Panorāma

Paka "Adījumi, eksprespasts, Ziemeļu iela 10" ir bezmaksas

Aicina rokdarbnieces adīt lielo izmēru vilnas zeķes Ukrainas karavīriem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lai sildītu Ukrainas armijas vīrus, kuri dažkārt pozīcijas neatstāj dienām un naktīm ilgi, "Latvijas pasts" atsāk akciju "Adījumi Ukrainas atbalstam". Šoruden rokdarbnieces aicinātas darināt tieši lielo izmēru vilnas zeķes, kuras nonāks pie karavīriem frontē.

Saadīto trīs mēneša laikā var nodot ikvienam pastniekam vai pasta nodaļā, norādot, ka sūtījums ir "Adījumi". Par sūtīšanu nekas nav jāmaksā. Visas ziedotās zeķes nogādās Rīgā, bet no turienes – uz fronti.

Baiba Zakevica ada visur. Vilcienā, parkā uz soliņa. Mājās pie televizora. Un tā – jau kopš ceturtās klases. Viņa Latvijas Televīzijai rādīja: "Meklējot ukraiņu rakstus, šis bija tas raksts, kas man likās piemērots izadīšanai zeķēs. Ne vien cimdos, bet arī zeķēs. Bet jāprasa pašiem ukraiņiem, ko tas viņiem nozīmē. Jo rakstu jūra viņiem ir liela un ieadīt zeķēs ne visus var!"

Adīšanas entuziaste Baiba Zakevica
Adīšanas entuziaste Baiba Zakevica

Adīšanas entuziaste aktīvi seko līdzi karadarbībai Ukrainā, raud par prātam neaptveramo vardarbību un savus adījumus ziedoja arī pavasarī.

Baiba uzrunājusi citas adītājas, un viņas visas ziedos dziju un adatas, lai zeķes varētu adīt arī ukraiņu sievietes, kuras pagaidām mīt Latvijā. "Man ir dzija, citām ir. Ja paši nespējam, zinu, ka ir, kas saadīs. Šīs ukraiņu sievietes ir gatavas adīt, lai sūtītu uz mājām siltumu," sacīja adītāja.

Savukārt zeķes, kuru vēlamais izmērs ir no 37. līdz 45., bez maksas mēnesi var sūtīt uz Rīgu ar "Latvijas pasta" starpniecību.

Latvijas Pasts
Latvijas Pasts

"Visi, kas prot adīt vai tamborēt, ķeramies klāt un noadām. Iesaiņojam kastē, maisiņā, jebkur. Varat atdot pat pastniekam, norādām "Eksprespasts", var pierakstīt ka Ziemeļu iela, un jebkur var nodot. Mēs sapratīsim," sacīja pasta valdes priekšsēdētājs Māris Vilcāns, norādot: "Ja mēs varam kaut kā palīdzēt, ļaut izmantot mūsu tīklu un infrastruktūru, tas ir mazākais, ko mēs varam darīt. Gods ir tiem, kas cīnās."

Visas zeķes nodos biedrībai "Tavi draugi", kas veido un ved sūtījumus tieši uz fronti.

Jau šobrīd Ukrainas aizstāvji cīnās ar latviešu zeķēm kājās. 

"Latvijas Pasts" siltās zeķes piedāvā aizsūtīt uz Ukrainu par velti
"Latvijas Pasts" siltās zeķes piedāvā aizsūtīt uz Ukrainu par velti

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti