Lielbritānijā prezentē lidojošo automobili

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Slavenajā Lielbritānijas avio salonā Fārnboro sensāciju izraisījis automobiļa un lidaparāta hibrīds, kas ļauj pieklājīgā ātrumā pārvietoties pa ceļiem un bezceļiem, bet, kur tas nav iespējams, var pārlidot pāri.  

Pirmā acu uzmetienā tas atgādina bagiju, ar kādu brauc autokrosā vai arī izklaidējas bezceļa apvidos. Tomēr propelleris norāda uz lidotspēju. Lai to īstenotu jāizmato izpletņeveida planieris, ko izmanto tā dēvētajos paraplānos, kad dzinējs ar propelleru ir piestiprināts lidotājam pie muguras.

Kompānijas “Parajet” speciālisti izdomāja cilvēka vietā nolikt automobili un ieguva diezgan efektīvu auto un lidaparāta hibrīdu, ko nosauca par “SkyQuad”.

“Uz ceļa tas brauc kā normāls auto, jums ir ātrumu pārslēgs, bremzes un gāzes pedālis. Ja vēlaties lidot, jums uz brīdi jāaptur auto, jāpieslēdz propellers, jāizklāj planieris un tad jāsāk braukt, līdz planieris ir virs jums, tad nedaudz jāpiebremzē un jūs esat gaisā,” stāstīja “Parajet” direktors Toms Prido-Bruns.

Uz ceļa auto spēj attīstīt ātrumu līdz 150 kilometriem stundā, bet pa gaisu pārvietojas ar ātrumu līdz 70 kilometriem stundā. Tas jau pierādījis savu izturību, bez nopietnām problēmām nobraucot un nolidojot 6000 kilometru no Lielbritānijas līdz Āfrikas valstij Mali. 

"Es saku, ka tas ir piedzīvojumu transportlīdzeklis. Tieši tā. Tas spēj atmodināt ikvienā bērnu. Tas ir lielisks uz ceļa, tas ir lielisks bezceļā un lielisks gaisā. Tad ir koncepcija, lai ir auto, kas jums var sagādāt jautrus brīžus uz zemes, pēc tam paceļ gaisā un aizved uz citu vietu, kur vien vēlaties,” sacīja Prido – Bruns.  

Par daudzpusīgo un ne pārāk dārgo transportlīdzekli interesējas gan piedzīvojumu meklētāji, gan militāro aprindu pārstāvji. “Parajet” plāno uzsākt pasūtījumu ražošanu tuvākā gada laikā. Iespējams parādīsies arī modifikācija, kas bez brukšanas pa zemi un lidošanu pa gaisu spēs pārvietoties arī pa ūdeni.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti