Uldis Kļaviņš uzvar Igaunijas maratonā

Siguldietis Uldis Kļaviņš sestdien, 11.jūlijā, uzvarēja Igaunijas "Südasuve" maratonā ar rezultātu - divas stundas, 44 minūtes un 34,8 sekundes.

Kamēr lielākā daļa skriešanas sacensību cienītāju bija devušies uz Jelgavas nakts pusmaratonu, Uldis Kļaviņš izvēlējās startēt Igaunijā notiekošajā maratonā Võsu apkārtnē.

"Braucot turp, jau zināju, ka būs labi pavadīts laiks, jo, ja būs karsts, tad sanāks laba atpūta pludmalē pie jūras. Ja vēss, tad būs laba skriešana - piepildījās otrais variants. Turklāt šis variants ļāva arī nepārkarst iepriekšējā dienā pirms maratona un sešas stundas staigāt pa apkārtnes ainaviskajām takām," portālam lsm.lv stāsta skrējējs Uldis Kļaviņš. 

Siguldietis Uldis Kļaviņš uz goda pjedestāla igauņu maratonistu ielenkumā (foto: Laura Hofmane)

"Par maratonu runājot, biju pārsteigts par igauņu nedrūzmēšanos maratona starta koridorā, jo piecas minūtes pirms starta nebija sajūta ,ka cilvēkiem, kas ir apkārt sapulcējušies, būtu vēlme ieņemt starta koridoru," sacensību atmosfēru raksturo maratonists.

"Trase bija diezgan līdzena, tāpēc skrējās viegli - tikai ap 30.kilometru sāns iesāpējās un nācās pielaist igauņu skrējējus dažu sekunžu atstatumā. Pats biju pārsteigts, ka spēju pēdējos kilometros sasniegt ātrāku tempu nekā sākumā, lai noturētu līderpozīciju," notikumus distancē atceras uzvarētājs Uldis Kļaviņš.

Tuvākais sekotājs Sanders Hannus finišēja 24 sekundes aiz Latvijas skrējēja un bija priecīgs par savu jauno personisko rekordu (2:44:58,8).

Pirmo divu vietu ieguvēji (foto: Laura Hofmane)

Sieviešu konkurencē uzvarēja latviešu ultramaratonistiem labi pazīstamā Mari Boikova (3:11:03,8), noslēdzot labāko kopvērtējuma desmitnieku. Taču otrās vietas ieguvēja Annika Vahere (3:11:44,8) no uzvarētājas atpalika vien 41 sekundi, kaut arī savos 42 gados ir 15 gadus vecāka par ultramaratonisti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti