«Triple Ironman» pirmo reizi startē ultratriatlonists Miezers

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 10 mēnešiem.

Latvijas vienīgais aktīvais ultratriatlonists Jānis Miezers no Iecavas piektdienas, 27.jūnija, rītā plkst.8 pēc Latvijas laika pirmo reizi uzsāk sacensības pasaules čempionātā (PČ) trīskāršā ultratriatlona distancē, kas šogad ar 11,4 kilometriem peldus, 540 kilometriem uz velo un 126,6 kilometriem skriešus risinās Vācijas ziemeļos. 18 gadus neviens Latvijas triatlonists nav startējis šādā pārbaudījumā.

Triatlona sacensībās, kas ir trīsreiz garākas par klasiskā “Ironman” distanci, startē 52 sportisti no 17 valstīm. Atšķirībā no divkāršā triatlona, kur peldēšana parasti notiek atklātos ūdeņos, trīskāršajā triatlonā starts tiks dots 50 metru sešu celiņu āra baseinā piektdienas rītā plkst.7 pēc vietējā laika.

Katrā celiņā 228 baseinu garumus peldēs astoņi vai deviņi triatlonisti. Ātrākie astoņi peldētāji atradīsies pirmajā celiņā, Jānis Miezers ar vēl astoņiem konkurentiem hidrotērpos atradīsies trešajā celiņā, kur tika kā viens no pēdējiem pēc sava vienīgā pilnā triatlona peldēšanas rezultāta.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Video: Sacensību starts Vācijā pirms četriem gadiem

Nopeldētos baseina garumus skaitīs tiesneši un pirms pēdējiem 100 metriem zem ūdens parādīs zīmi. Pirmie triatlonisti 11,4 kilometrus nopeldēs 200 minūtēs un ap plkst.10.30 sāks 540 kilometru velosegmentu, kas būs jāpieveic 67 apļos pa 8 kilometriem. Tranzītzona ar velosipēdiem gaidīs pie baseina. Apļu skaitīšanai tiks izmantoti elektroniskie čipi un sacensībām varēs sekot līdzi tiešsaistē. Katram dalībniekam būs sava telts, riteņbraukšanas posms risināsies pa daļēji satiksmei slēgtiem ceļiem un būs aizliegts izmantot citu dalībnieku radīto aizvēju. Atbalstītāji nedrīkstēs ar automašīnām iebraukt trasē.

Plkst.21 būs jāieslēdz velolampiņas. Pustūkstoti kilometrus līderi būs nobraukuši ap plkst.2 naktī uz sestdienu, lai uzsāktu trīs maratonu skrējienu 1,32 kilometru aplī riņķojot 96 reizes. Lai sevis iznīcināšana nebūtu garlaicīga, piektdienas vakarā plkst.20 šajā aplī jau būs devušies 24 stundu skrējēji. PČ uzvarētāji kļūs zināmi īsi pirms skrējēju finiša sestdienas vēlā pēcpusdienā.

Pēdējais aplis jāskrien ar savas valsts karogu rokās pretējā virzienā.

58 stundu kontrollaiks beigsies svētdienas pēcpusdienā, tā laikā drīkst pat pamest trasi, bet par to jāinformē tiesneši, ka laiks pārsniedz pusstundu un jāziņo arī par atgriešanos atpakaļ trasē. Sacensību rīkotāji nodrošinās masāžas un mediķu klātbūtni, kā arī katra dalībnieka atbalsta komandas barošanu un dzirdināšanu. Organizatori nodrošina arī elektrību, ledusskapjus, ledu, elektriskās plītis.

Jānis Miezers sacensību norises vietā ieradās otrdienas vakarā. Divās dienās viņš paspēja iepazīt Ziemeļvācijas mazpilsētu Lenzālu, kas atrodas uz ziemeļiem no Hamburgas un Lībekas.

Dienā gaisa temperatūra sasniedz 27-30 grādus, naktī tā nokrītas līdz 23 grādiem. Kombinācijā ar bezvēju sagaidāmas karstas un samērā apgrūtinošas sacensības, jo dalībnieki sūkstas par svīšanu jau pirms starta.

Velotrasē un skriešanas aplī sagaidāmi nelieli pacēlumi, kas pielīdzināmi 40 procentiem no Biķernieku trasē redzētajiem, sarunā ar lsm.lv vērtē Jānis Miezers, kurš sacensību norises vietā ieradies kopā ar ģimeni. Četrotnei dzīvošanai ierādīta vietējās skolas klase, otrā iena noslēgusies ar draudzīgu dalībnieku pikniku pagalmā, bet trešajā visi pulcējušies tehniskajā sapulcē un gatavojas svinīgajam PČ atklāšanas pasākumam.

Jautāts par plānoto rezultātu, iecavnieks norāda uz karstumu, kurā pirmais mēŗķis būs sasniegt finišu. Dienu pirms starta latvietis cer peldēšanu pabeigt četrās stundās, veloposmu pieveikt 21 stundā, bet skriet vēl 16 stundas. Šādā veiksmīgā skaitļu kombinācijā pēc 41 stundas varētu sasniegt finišu līdz pusnaktij sestdienas noslēgumā.

Treniņapjoms jūnijā sasniedzis 30 stundas nedēļā iepriekšējo 20 stundu vietā un pēc tam samazināts. 10 procenti pavadīti peldus, 60 procenti uz velo, bet 30 procenti skriešus.

Jānis Miezers ir vienīgais pēdējo gadu aktīvais Latvijas ultratriatlonists. 2017.gadā augustā iecavnieks Lietuvas pilsētā Paņevēžā izcīnīja trešo vietu divkāršajās triatlona sacensībās (24:43:15), kas vienlaikus bija arī Pasaules kausa (PK) posms. Savā utratriatlonista debijas 2016.gadā Miezers startēja turpat Paņevēžā un PČ izcīnīja ceturto vietu (23:38:07). Savukārt 2015.gadā, kad Lietuvā pēc 14 gadu pauzes tika atjaunotas ultratriatlona sacensības, daugavpilietis Aivars Uzols izcīnīja otro vietu (25:22:15) PK posmā.

Divkāršais triatlons Lietuvā notika no 1995. līdz 2001.gadam, kur trīs gadus pēc kārtas uzvarēja daugavpilietis Anatolijs Ļevša. Savā debijas reizē, 1996.gadā, latvietis 21 sutndā un 29 minūtēs sensacionāli pārspēja galveno favorītu no Lielbritānijas. Nākamajā gadā Paņevēžā kādreizējais slēpotājs un biatlonists laboja trases rekordu – 21 stunda un 6 minūtes. Uzvarai arī 1998.gadā sekoja izstāšanās 1999.gadā saindēšanās dēļ un otrā vieta 2000.gadā.

Latvijas triatlona vēstures lepnums daugavpilietis Anatolijs Ļevša 20.gadsimta izskaņā bija viens no planētas labākajiem ultratriatlonistiem.

Viņš ir ne tikai vienīgais latvietis, kas finišējis trīskāršo triatlonu, bet arī trīsreiz uzvarējis šajā distancē un kļuvis par pasaules čempionu. 1997.gadā debitants Anatolijs Ļevša izstājās no sacensībām kā pārliecinošs līderis, netiekot galā ar psiholoģisko uzmanību. Nākamajos divos gados Austrijā sekoja divas uzvaras (35h32min un 35h45min) un triumfs Francijā (37:03:03).

20 gadus vēlāk ar šādu rezultātu varētu pacīnīties par vietu trijniekā. Mūsdienās PK veido astoņas sacensības ASV, Šveicē, Vācijā, Austrijā un Lietuvā. Bez divkāršā un trīskāršā triatlona iespējams sevi izaicināt arī pieckāršajā un desmitkāršajā triatlonā, kā arī pa vienam pilnajam triatlona piecas vai 10 dienas pēc kārtas. Viens no PK kausa posmies tiek aizvadīts PČ statusā un Vācijā favorītu vidū būs arī igaunis Raits Rattasepps, kurš PK kopvērtējumā pēc pirmajām sacensībām ieņem vicelīdera godu.

Latvijas tveicīgajā vasarā palikušie šajā nedēļas nogalē Brocēnos varēs sevi pārbaudīt vienās no retajām peldēšanas sacensībām atklātajā ūdenī. Ikgadējā “Ciecernieks” pamatdistance apkārt Ozolsalai ir 2,3 kilometrus gara, kurā dalībnieki svētdien, 29.jūlijā, peldēs tieši piecreiz īsāku distanci, salīdzinot ar Jāņa Miezera peldējumu triatlona pirmajā disciplīnā. Ja pēc festifāla “Saldus saule” apmeklējuma pamatdistance šķitīs pārāk gara, Cieceres ezerā varēs izvēlēties arī īsākās 400 un 100 metru distances. Piebilstams, ka nupat jūlija vidū 9,8 kilometru peldējumā Kuršu lagūnā no Kuršu kāpas līdz Lietuvai pirmās divas vietas izcīnīja triatloniste Baiba Medne (2:39:25) un Ilze Aigare (2:45:34), savukārt Arvis Aigars (2:22:49) piekāpās tikai absolūtajam uzvarētājam.

Tikmēr garu gabalu riteņbraukšanas cienītāji šajās brīvdienās mēros divu dienu 350 kilometru ceļu Zilupe-Rīga pirmajā Velomena rīkotajā “Velorealitāte 2018”. Arī šī pasākuma nogurdinātie finišētāji svētdienas vakarā varēs savu veikumu salīdzināt ar PČ ultratriatlonā un sākt sekot līdzi "Trans Continental Race", kur startēs Andis Āboliņš.

Tie, kuri šajās brīvdienās nebūs devušies uz Talsu puses Kamparkalna Stirnubuku, divas nedēļas pirms starptautiskā Rīgas triatlona un nedēļu pirms “Ironman Tallinn” varēs savus spēkus pārbaudīt Latvijas čempionātā krosstriatlonā (0,6+27+7,5km), kas ar MTB velosipēdiem risināsies Ikšķilē. Nedēļu vēlāk Smiltenē risināsies Latvijas kausa posms triatlona sprinta distancē (0,69+21+4,8km), bet taku skrējēji Cēsīs startēs 76, 42, 16 un 2,5 kilometru distancēs Gaujas senlejā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti