Slēpošanas trases darbu šogad sākušas agri un aktīvi

Šajā gadā slēpošanas trases darbu varējušas sākt jau decembra vidū. Tas ir krietni agrāk nekā pērn. Slēpošanai labvēlīgie laika apstākļi ļāvuši uzņēmējiem vairāk nopelnīt, un sniegotie kalni pievilinājuši daudz interesentu arī garajās Ziemassvētku un gadu mijas brīvdienās. Daudzus interesē arī slidošanas un distanču slēpošanas iespējas.

Sezona sākta aktīvi un jaudīgi

Slēpošanas trases darbu šogad sākušas ātrāk nekā pērn
00:00 / 05:06
Lejuplādēt

“Šogad mēs sākām ļoti agri,” stāsta Cēsīs esošā Žagarkalna vadītājs Juris Žagars, “mums bija uzkrāts sniegs no pagājušā gada. Visu vasaru mēs to saglabājām zem speciāla seguma. Tas bija tāds eksperiments šajā gadā. Līdz ar to mēs varējām prognozēti uzsākt sezonu tad, kad mēs to vēlamies. Tas bija 1.decembris, un pēc tam kļuva auksts. Mēs varējām piešaut papildu sniegu klāt un atvērt arvien vairāk trases.

Varētu teikt, ka šajā gadā sezona ir sākusies aktīvi un jaudīgi.”

Arī Smārdes pagastā esošā Milzkalna vadītājs Viesturs Ošnieks saka, ka šogad sezonu uzsākt ir izdevies ļoti agri. Šogad tas ir bijis 14.decembris. “Tas ir salīdzinoši ar pagājušo gadu mēnesi ātrāk. Ar iepriekšējiem gadiem mēs domājam, ka decembra vidus ir normāls laiks, kad vērt vaļā trases. Jo cilvēki ir jau gatavi tam, ka nav rudens, bet ir ziema ar pirmajiem aukstumiem. Mēs parasti izvelkam ilgi, mēs izvelkam marta beigas un pat aprīļa sākumu, pat sniegs ir. Bet viss atkarīgs no apmeklētāju daudzuma, jo mums nav izdevīgi strādāt, ja mēs nevaram nosegt savus izdevumus,” norāda Ošnieks.

Viņš apmeklētāju aktivitāti novērtē kā labu: “Mums šogad ir veiksmīgs gads, jo atvērāmies uz Ziemassvētku brīvlaiku, garajām brīvdienām, un apmeklējums ir normāls, es teiktu, ka labs.”

Arī Žagarkalnā apmeklētāju aktivitāte ir liela. Kalna vadītājs Juris Žagars, vērtējot gada pirmo dienu apmeklējumu, pat min iespēju, ka varētu būt sasniegts rekordliels apmeklējums: “Cilvēki ir aktīvi. Varētu pat teikt, nedaudz aktīvāki. Decembrī, pirms Ziemassvētkiem, aktivitāte nekad nav liela, jo cilvēki gatavojas svētkiem. Tad Ziemassvētkos aktivitāte ir ļoti liela.

Un pārsteidzoši – arī tagad, janvāra pirmajā nedēļas nogalē, bija ļoti liela aktivitāte, varētu teikt, rekordliela aktivitāte.

Tas nozīmē, ka cilvēki ir nocietušies un sapratuši, ka tad, kad ir tie laika apstākļi, kad ir tas aukstums, tad ir jābrauc uz kalna, nedrīkst gaidīt, jo ej tu sazini, kā būs vēlāk.”

Tikmēr Siguldā sestdien, 12.janvārī, bērniem un pieaugušajiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas distanču slēpošanas apmācības, kas notiks trenera pavadībā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Iespējas, arī neizbraucot no Rīgas

Arī galvaspilsētas iedzīvotāji nereti ir aktīvi ziemas sporta baudītāji. Tomēr ne visi ir gatavi braukt lielus attālumus, lai nodarbotos ar kalnu slēpošanu ārpus Rīgas. Rīdziniekiem un pilsētas viesiem aktīvās atpūtas piedāvājumā ir vairākas slidotavas un distanču slēpošanas trases. Tās bez maksas iespējams izmantot, ja vien cilvēkam ir savs inventārs.

Par Rīgas publiskajām slidotavām atbild Rīgas domes izglītības un sporta departamenta pārstāvis Haralds Gudermanis: “Šobrīd atvērta publiskā slidotava pie Kongresu nama. Šajā slidotavā ir iespējams iznomāt slidas. Strādāja mums arī Rīgas 84. vidusskolas sporta kompleksa slidotava, taču tā tika slēgta apmeklētājiem, jo februārī ir gaidāma “Rīgas Dinamo” „Winter classic” spēle. Papildus tam vēl mēs plānojam atvērt slidotavas pie Daugavgrīvas vidusskolas, pie reģionālajiem sporta centriem „Sarkandaugava” un „Ķengarags”. Arī Rīgas ziemas un sporta parkā, Uzvaras parkā. Bet, ņemot vērā laika apstākļus, tās vēl vaļā nav, bet tiek strādāts, lai šajās brīvdienās tur varētu slidot.”

Tāpat rīdziniekiem un pilsētas viesiem iespējams nodarboties ar distanču slēpošanu. Arī šīs trases ir bezmaksas. Tāpat ir iespēja iznomāt inventāru. Par to stāsta sporta skolas „Arkādija” vadītājs, atbildīgais par slēpošanas trasēm Rīgā Jurģis Grants: “Šobrīd ir atvērta trase Uzvaras parkā, kur ir kilometru garš aplis. Lucavsalā arī ir atvērts, un tur ir 1400 metri. Un šobrīd gatavojam, lai uz nedēļas nogali arī Purvciemā tiktu atvērta slēpošanas trase. Nu aktivitāte,

cilvēki arvien vairāk izmanto distanču slēpošanu, jo viņi ir sapratuši, ka tas ir labākais veids, kā uzturēt sevi formā ziemā.”

Ziemas sporta aktivitāšu nodrošinātāju sacīto par lielo pieprasījumu apstiprina arī Rīgas ielās sastaptie iedzīvotāji un pilsētas viesi, sakot, ka aktīva laika pavadīšana ziemā tiem lielākoties nav sveša. Tomēr ir arī tādi rīdzinieki, kam ziemas aktivitātes neiet pie sirds.

Ziemas sporta sezona vēl ne tuvu nav galā. Lai arī precīzi prognozēt slēpošanas trašu šīs sezonas noslēgumu nav iespējams, jo noteikumus diktēs laika apstākļi, tomēr īpašnieki cer, ka sezonu noslēgt varēs marta beigās, bet, ja laika apstākļi būs labvēlīgi, kalnu trases varētu darboties līdz pat aprīļa sākumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti